خانه / خانواده / زندگی سالم / بوی پیامبران همچون بوی این میوه است

بوی پیامبران همچون بوی این میوه است

بوی پیامبران همچون بوی این میوه است,دین و زندگی,میوه به,فواید میوه به,خواص میوه به,بوی حضرت فاطمه زهرا,Prophets smell like the smell of this fruit,berroz.ir
بوی پیامبران همچون بوی این میوه است

 

 

 

 

 

 

 

در صحیفه الرضا (علیه السلام) هم حدیثی از پیامبر(صلی الله و علیه) درباره عظمت و ویژگی منحصر به فرد «به» آورده است که آن حضرت فرمود: بوی پیامبران همچون بوی “بِه” است، بوی بانوان بهشت، همچون بوی درخت مورد (شبیه درخت انار که برگ و گل خوشبو دارد) می‏ باشد، بوی فرشتگان همچون بوی گل سرخ است، و بوی دخترم زهرا(سلام الله علیه) همچون بوی به و مورد و گل سرخ است.”

پیامبر اکرم می فرماید: این میوه را بخورید وبه عنوان هدیه بین خودتان بفرستید، زیرا چشم را جلا می دهد و دوستی و مودّت را در قلب قرار می دهد.

میوه «به» در فرهنگ اسلام جایگاه ویژه ای دارد.رسول گرامى اسلام صلى‌اللّه‌علیه‌ وآله می فرماید: به، قوه بینایى را زیاد مى‌کند، محبت در قلب ایجاد مى‌نماید و اگر زن آبستن به بخورد، فرزندانش نیکو (زیباو شجاع) متولد مى‌‌شوند.

طب سنتی هم «به» را میوه ای با طبیعت معتدل دانسته و بر این باور است که نوع شیرین و خوب رسیده‌ی آن مفرح و مقوی قلب و اعصاب و نشاط‌آور و مدر است. کارشناسان امور تغذیه هم میوه به را برای درمان اسهال، ناراحتی‌های گوارشی، تب، تقویت معده و روده، سوختگی و درمان خشکی پوست بسیار موثر می دانند.

امام رضا (علیه السلام) درباره خواص این میوه مفید می فرماید: برشما باد به استفاده از میوه به چراکه آن باعث فزونی عقل و خرد می گردد. در همین راستا امام رضا (علیه السلام) به نقل از پدرانش به نقل از حضرت علی (علیه السلام) می فرماید: روزی بر رسول خدا وارد شدم در دست او «به» بود ایشان «به» را خورد و به من هم داد و فرمود: بخور یا علی! «به» هدیه خداوند برای من و توست. من در آن همه لذت را یافتم. سپس فرمود: یا علی، کسی که سه روز ناشتا «به» بخورد ذهنش پاک می شود و دلش از صبر و علم پر می شود و از حیله شیطان و لشکرش حفظ می شود.

امام صادق علیه‌السلام می فرماید: به، غم واندوه را از بین مى‌برد.

پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) همچنین فرمودند: به را بخورید وبه عنوان هدیه بین خودتان بفرستید، زیرا چشم راجلا می دهد، دوستی و مودّت را در قلب قرار می دهد، به زنان حامله نیز بدهید زیرا باعث نیکویی و خوبی اولاد شما می شود.

به گفته کارشناسان میوه به دارای ترکیبی به نام پکتین است که نوعی فیبر می‌باشد‌، پکتین در کاهش کلسترول خون و تنظیم قند خون بسیار موثر بوده و برای تقویت قلب مفید است. امام رضا (علیه السلام) به نقل از پدران گرامی اش می فرماید: درحالی که پیامبر(صلی الله و علیه) خدا یک به در دست داشت، طلحة بن عبدالله بر ایشان وارد شد . پیامبر آن را به طلحه داد و فرمود: آن را بخور که قلب را آرامش و آسایش می‌دهد.

گروه خانواده جام نیوز

بوی پیامبران همچون بوی این میوه است,دین و زندگی,میوه به,فواید میوه به,خواص میوه به,بوی حضرت فاطمه زهرا,Prophets smell like the smell of this fruit,berroz.ir

درباره ی admin

همچنین ببینید

بهترین زمان خوردن میوه چه زمانی است؟

بسیار مهم است که بدانیم چگونه و چه وقت باید میوه بخوریم و یا این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *