خانه / پزشکی / پزشکی بانوان / داروهای خانگی برای خارش واژن یا ناحیه تناسلی*خارش واژن

داروهای خانگی برای خارش واژن یا ناحیه تناسلی*خارش واژن

داروهای خانگی برای خارش واژن یا ناحیه تناسلی*خارش واژن

یکی از مشکلات مشترک که زنها اغلب با ان درگیر هستندخارش واژن میباشد بعید است زنی وجود داشته باشد که چنین مشکلی را در زندگی خود تجربه نکرده باشد . خارش واژن یا خارش ناحیه تناسلی بشدت ناتوان کننده است بخصوص سرکار باشید و نیاز به کنترل داشته باشد .طوری که ممکن است مایه خجالت و اندوه زنان شود از اینرو باید جدی گرفته شود.

خارش واژن بنا به دلایلی ایجاد میشود . شایع ترین دلیل میتواند عفونت قارچی یا سوزش در مهبل بدلیل مواد شیمیایی یا پد مورد استفاده در دوران قائدگی ایجاد شود . استفاده از لباس تنگ نیز دلیل دیگری می تواند باشد . فقدان بهداشت بعد فعالیت جنسی بیش از حد دلیل دیگری از این ناراحتی است . وقتی خارش ادامه یابد ممکنه تبدیل به درد شده و ایجاد ناراحتی نماید . هنگامی که خارش واژن ادامه یابد در نتیجه دنبال راه حل هایی میگردید خوشبختانه داروهای خانگی ساده ترین و با صرفه ترین راه درمان برای خلاص شدن از این مشکل میباشد .

داروهای خانگی برای خارش واژن یا ناحیه تناسلی

1– سرکه سیب برای از بین بردن خارش واژن سرکه سیب دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچ بسیار عالی میباشد.برای این کار 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب با اب گرم ترکیب و واژن خود را با این اب دو بار در روز بمدت 2الی 3 روز شستشو دهید . سرکه واژن را اسیدی و باکتریها بمدت طولانی نمی تونند دران رشد کنند .   2– کمپرس سرد برای تسکین خارش شدید واژن خارش واژن بخصوص در طول شب میتواند بسیار مشکل باشدو خواب شما را خراب و خستگی و بی حالی بوجود اورد برای متوقف کردن خارش اعمال یخ بطور مستقیم یا کمپری اب سرد در مهبل . این کار می تواند برای شما سخت باشد ولی خواب و استراحت کافی برای شما به ارمغان میاورد. 3– حمام نمک برای از بین بردن خارش واژن نمک کلا خاصیت ضد باکتریایی داره و میتواند باکتریها و قارچها را ازبین ببرد .شستن واژن با اب نمک غلیظ در هر زمان فورا تسکین و از تکثیر بیشتر باکتریها جلوگیری بعمل میاورد . همچنین شما میتوانید وان را با اب گرم پرکرده و نصف فنجان نمک بدان اضافه کنید و چمباتمبه بشینید در حین نشستن سعی کنید اب نمک بداخل واژن رفته و باکتریها بطور موثر کشته شوند.   4– سیر تسکین بزرگ برای خارش واژن سیرنیز دارای خواص ضد باکتریایی قوی میباشد.میتواند درد را فورا کاهش دهد و فوت و فن خاصی دارد . جویدن 2الی 3 حبه در دهان و سپس قراردادن ان در واژن . شاید بوش ناراحت کننده باشه ولی یک سوپرایزره تسکین دهنده است ! 5– ماست یک درمان عالی برای درمان خارش واژن استفاده از پرو بیوتیکها به منظور از بین بردن باکتریها کار جدیدی نیست . ماست خالص و خوب درای کشتهایی است که میتواند با افزودن باکتریهای خوب باکتریهای بد رو از بین ببرد . برای درمان خارش نوشیدن 1 فنجان کشک خالص شیرین نشده هر روز مفید است . ماستهای بز یا گوسفند بهترین درمان میباشد. راه دیگر استفاده از ماست قرار دادن ان بطور مستقیم در واژن است . برای این منظور میتوانید ماست اغشته با تامپون یا پنبه بمدت چند ساعت استفاده کنید . ماست منجمد نیز تسکین فوری رو به همراه دارد.   6– برگ ریحان حذف خارش واژن برگ ریحان خاصیت ضد میکروبی- ضد قارچی و ضد باکتری دارد . برگ ریحان را در 2 فنجان ابجوش گذاشته دم کشیده .بمدت 20 دقیقه تا قوام امده . نوشیدن این اب 2 بار در روز برای خارش واژن مفید است .   7– برگ رزماری برای درمان خارش واژن  برگهای رزماری را بمدت 15 دقیق در اب خیسانده با اب گرم و شستن ناحیه واژن با این داروی گیاهی   8-اهمیت نگه داشتن واژن خشک  سعی کنید واژن را خشک نگه دارید چون محیط مرطوب کشت باکتریها و قارچها روو ازدیاد میبخشد   9-پوشیدن لباسهای گشاد برای جلوگیری از خارش واژن  پیشگیری بهتر از درمان است اگر شما خارش واژن دارید حتما این توصیه را بکار بندید. پوشیدن لباس راحت و پنبه ی و ترک لباس تنگ و خلاف مزاج بدن   اگه خواستید بپرسید راهکارهای بیان شده مفید است یاخیر جواب رابخوانید بدلیل کارایی خوب ومفیدی که دارند درسایت گذاشتم وهیچ گونه ضرروزیا نی مثل بعضی از دارو های شیمایی موجود در بازار ندارند .یک توصیه بهمنظور پیشگیری از عفونت وخارشهای ناشی ازعفونتهای قارچی به هنگام رفع موهای زاید ناحیه تناسلی از ژیلت وتیغ استفاده نکنید چراکه ژیلت در محیط مرطوب ونمناک دچار الودگد میشود وعفونت به بدن انتقال پیدا مکند ولی استفاده از دارو پودر ازجمله پودرهای موجود در بازار( ایرانی )نه تنها عفونت زا نمی باشد بلکه باایجاد حالت اسیدی در بدن مانع از رشد میکروب وقارچهای عفونت زا در بدن میشوند. منبع: http://sargana.blogfa.com

درباره ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

درمان سردرد با ماساژ کف پا | Headache Treatment

مشت و مال یا ماساژ امروزه می تواند در کاهش تنش های ذهنی و فکری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *