شنبه , دسامبر 20 2014
آخرین ارسال ها
خانه / کدبانو / نکات خانه داری / سبزی خوردن‌های خوش‌قیافه

سبزی خوردن‌های خوش‌قیافه

سبزی خوردن

سبزی خوردن‌های خوش‌قیافه
وقتی روی سفره غذا یك ظرف پر از سبزی‌های تازه و باطراوات می‌گذارید، نه تنها كسانی كه دور سفره نشسته‌اند اشتهای بیشتری پیدا می‌كنند بلكه با رنگ سبز و قرمز سبزی خوردن هم ظاهر بسیار زیبایی به سفره غذا می‌بخشید

البته، اگر فقط چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و سبزی‌ها را زیباتر داخل ظرف بچینید، بدون شك میز و سفره‌ای زیباتر هم خواهید داشت.

 

وقتی روی سفره غذا یك ظرف پر از سبزی‌های تازه و باطراوات می‌گذارید، نه تنها كسانی كه دور سفره نشسته‌اند اشتهای بیشتری پیدا می‌كنند بلكه با رنگ سبز و قرمز سبزی خوردن هم ظاهر بسیار زیبایی به سفره غذا می‌بخشید. البته، اگر فقط چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و سبزی‌ها را زیباتر داخل ظرف بچینید، بدون شك میز و سفره‌ای زیباتر هم خواهید داشت.

 

برای این كار می‌توانید پیازچه و تربچه‌ها را به شكلی دیگر تزئین كنید و داخل ظرف قرار دهید؛ می‌توانید قسمت سفید رنگ پیازچه‌هایی را كه شسته و پاك كرده‌اید، به كمك یك چاقوی تیز، شش برش بزنید؛ برای این كار بهتر است نوك چاقو را داخل ساقه پیازچه فرو كنید و به سمت بالا بكشید. سپس آنها را درون ظرفی پر از آب بگذارید تا بعد از مدتی پرهای پیازچه باز شده و ظاهری مانند گل مریم پیدا كند.

همچنین تربچه را هم می‌توانید به اشكال مختلف تزئین كنید و در ظرف قرار دهید. برای این كار تربچه‌های یك اندازه، گرد و قرمز رنگ را انتخاب كنید. حالا می‌توانید ترب‌ها را به قسمت‌های مختلف تقسیم كرده و آنها را چند برش بزنید تا ظاهر زیبایی پیدا كند كه البته این كار ساده‌ترین شیوه تزئین است. یكی دیگر از شیوه‌های تزئین این است كه سر و ته تربچه را بكنید و چهار طرف آن را برش دهید؛ به طوری‌كه قسمت وسط ترب، به شكل مربع دربیاید. پس از ایجاد این برش‌ها هم باید تربچه را داخل ظرف آب بگذارید تا كاملا از هم باز شود.

اگر فقط چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و سبزی‌ها را زیباتر داخل ظرف بچینید، بدون شك میز و سفره‌ای زیباتر هم خواهید داشت

 

 

همچنین اگر دوست داشته باشید تربچه‌ها را به شكل موش درآورید، نباید دم تربچه‌ها را هنگام پاك كردن بكنید و دور بریزید؛ چراكه موش‌تان باید دم داشته باشد! حالا از یك تربچه دیگر، دو حلقه خیلی نازك برای گوش موش برش دهید و جدا كنید. دو برش هم بالای تربچه‌ای كه قرار است شبیه موش شود، بزنید. سپس، گوش‌ها را داخل این برش‌ها قرار دهید تا موش‌تان كامل شود. برای درست كردن چشم‌های موش هم می‌توانید پوست روی تربچه را به اندازه یك دایره كوچك بكنید تا دایره سفید، چشم‌های موش‌تان شود.

منبع :جام جم

درباره‌ admin

هنوز ... در جستجوی کار ...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>