خانه / پزشکی / تغذیه سالم / شکلات بخورید تا سکته نکنید * Chocolate

شکلات بخورید تا سکته نکنید * Chocolate

به گفته دکتر اسکار فرانکو و همکارانش از دانشگاه کمبریج در انگلیس، مصرف شکلات خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی همچون حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

 

واحد مرکزی خبر: پژوهشگران اعلام کردند مصرف بالای شکلات با کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی همراه است.

به گفته دکتر اسکار فرانکو و همکارانش از دانشگاه کمبریج در انگلیس، مصرف شکلات خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی همچون حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

دکتر فرانکو و همکارانش در این تحقیقات نتایج هفت تحقیق پیشین با مشارکت بیش از 100 هزار نفر را بررسی و تاثیر مصرف شکلات را بر بیماری‌های قلبی-عروقی بررسی کردند.

در پنج مورد از تحقیقات، مصرف بالاتر شکلات خطر کمتر بیماری‌های قلبی-عروقی را در پی داشت؛ به طوری که بیشترین میزان مصرف شکلات در تحقیقات، با کاهش 37 درصدی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی و کاهش 29 درصدی خطر بروز سکته مغزی همراه بود.

در این حال، در این تحقیقات اشاره‌ای به نوع شکلات مصرفی نشد.

پژوهشگران اعلام کردند لازم است در مورد نتایج این تحقیقات با احتیاط برخورد شود، چرا که شکلات کالری زیادی دارد و مصرف زیاد آن با افزایش وزن همراه خواهد بود و از این رو خطر ابتلا به بیماری‌هایی همچون دیابت را افزایش می‌دهد.

پژوهشگران تصریح کردند با توجه به مزایای مصرف شکلات برای سلامتی،لازم است شیوه‌هایی برای کاهش سطح چربی و قند موجود در آن کشف شود.

به گزارش یونایتدپرس از کمبریج، نتایج این تحقیقات در کنگره «انجمن پزشکان قلب اروپا» در پاریس ارائه شد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

فواید شکلات تلخ | Dark Chocolate

از میان شکلاتها پر منفعت ترینش شکلات تلخ است که این روزها طرفداران زیادی دارد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *