خانه / گالری عکس / عکس بازیگران / عکس بازیگران زن خارجی / مصاحبه با مانکن و خواننده مشهور روس تازه مسلمان شده | Masha Alalykina

مصاحبه با مانکن و خواننده مشهور روس تازه مسلمان شده | Masha Alalykina

mankan rosi
Masha Alalykina

اشا اللی کینا(Masha Alalykina-Маша Алалыкина) یکی از اعضای گروه Star Factory (Фабрики звезд-یک گروه رقص و موسیقی) بود و بخاطر این عضویت به مدت 5 سال در کل کشور روسیه مشهور شد. هر چند نام او از خاطرها فراموش نشده ،ولی این هنرپیشه زن ناگهان گروه را ترک کرد و دیگر هرگز در صحنه دیده نشد.

آنچه در زیر آمده است مصاحبه سایت اسلام در روسیه با ماشاست.

چه شد که یک عضو گروه Star Factory ،مسلمان شد؟چه اتفاقی افتاد که تجربه زندگی گذشته ،به تو اجازه باقی ماندن در صحنه نمایش را نداد اما اجازه مسلمان شدن را داد؟

من فقط در مسیر گام برداشتم. این آن چیزی بود که خدا می خواست.
به طور کلی همه چیز خوب ،پیش رفت!!بعد از مجادله ها و بحث های بسیار و گفته هایی مثل”تو چه نیازی به این دین مزخرف و غیر منطقی داری؟”من به همراه شوهرم حدود دو سال قبل بدون آنکه چیزی به کسی بگویم ، مسلمان شدم.خیلی تلاش کردم سوره حمد را طوری که بتوانم نماز بخوانم،یاد بگیرم.
یک روز زمستان یکی از دوستان نزدیکم در شهری دیگر به حالت کما رفت.من نمی دانستم چکار باید بکنم .دست به دعا برداشتم و این اولین باری بود که از قادر مطلق کمک می خواستم.روز بعد تلفن زنگ زد و من صدای دوستم را شنیدم.او گفت متشکرم ،من(در حال کما) صدای تو را می شنیدم ،تو خیلی به من کمک کردی.
شروع کردم به گریه . من قبلا ،هرگز از خدا چیزی نخواسته بودم.قبلا عقیده من این بود که از دیگران کمک خواستن خیلی تحقیر آمیز است چون به خودم می گفتم “تو باید همیشه و فقط به خودت متکی باشی.”

انسانها به یک سری چیزها میل دارند به همین خاطر ما مجذوب هنرها می شویم.زن یا مرد معبود بعضی چیزها هستند مثلا معبود شعر مورد علاقه ،ظروف چینی،شطرنج یا نواختن گیتار.اما همین افراد نگاه تحقیر آمیزی به نماز یا دعا دارند و این خیلی مسخره است و خیلی کوته فکریست.یکی از مراسمهای عبادی روزانه بعضی افراد خواندن روزنامه ورزشی در مترو ،دانستن نام بازیکنان از ته قلب،بحث در مورد مطالب روزنامه ورزشی با دوستان .یا عبادتشان دنبال عطر و پول و شهرت رفتن است.
به طور یقین می توانم بگویم به کسانی که خداوند توانایی فکر کردن و تجزیه و تحلیل داده ،سرانجام به سوی چیزهایی بیش از فقط پولی که برای خرید خوراک ،پوشاک ،پرداخت قبض تلفن و … است، خواهند رفت .

اولین ماه رمضان تو چگونه گذشت؟به احساست رجوع کن ،آیا درست است که این ماه یک ماه ویژه است؟
این ماه، شگفت انگیزترین ماه زندگی من است.باورکردنی نیست که شما می توانید در زندگی بوی بهشت را حس کنید …و من منتظر این ماه می مانیم تا سال آینده.

Masha Alalykina (1)
Masha Alalykina

زمانی که در گروه موسیقی فعال بودی، آيا فکر می‌کردی که در سالهای نزدیک آینده اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟
تصور نمی کردم؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم.

از وقتی که موسیقی را رها کرده ای چه می کنی؟
در مدت 5 سال حدود 50 آهنگ با مشارکت من ضبط شد،فقط 3 تا از آنها در سایت شخصی من ارائه شد.اکنون من در دانشگاه و مدرسه تدریس می کنم و بعضی کارهای خلاقانه و اجازه داده شده(مشروع)دیگر را نیزانجام می دهم.

Masha Alalykina (2)
Masha Alalykina

آیا به کنسرت Elton John می روی؟
من به کنسرت Elton John نمی روم،اما به کنسرت ریحان ،سامی یوسف و یوسف اسلام با کمال اشتیاق می روم.

برای آینده ات چه برنامه ای داری؟آیا در حال یادگیری قرآن هستی؟آیا می خواهی عربی یاد بگیری و آن را به پنج زبانی که اکنون بلدی اضافه کنی؟

دو مساله در مورد عربی وجود دارد.اول اینکه فکر می کنم یادگرفتن آن سختر از یادگرفتن پنج زبان اروپایی باشد اما بر خلاف دیگر زبانها که من آنها را به خاطر کارم و یا سرگرمی یاد می گرفتم ،این زبان چیزی بیشتر از یک سرگرمی است و کلید من برای دستیابی به دانش برتر است.

به نظرت چرا افراد مسلمان می شوند؟ و اغلب هنرمندان و شومن ها اسلام می آورند؟
به نظر من اسلام برخلاف ادیان دیگر استوارترین اساس را دارد و همه احکام آن قابل اجراست.اسلام فقط یک سری اعمال عبادی نیست بلکه قانون هر روزی زندگیست.
راه اسلام برای کسانی که قلبشان باز و خالی از پیش داوری است ، باز است.
بزارید یک مثال از اسلام بزنم:مادر بزرگ من همیشه می گفت:”زندگی یک پل همیشگی برای توست” و یا چخوف می گوید “خویشاوندی یک سد است برای یک برده” اما کتاب امام محمد غزالی را که اتفاقا نقش مهمی در مسیر من به اسلام داشت را باز کنید می خوانید:”اگر نمی توانی درباره خدای خودت فکر کنی لااقل تلاش کن خودت را فراموش کنی”.این است اسلام.

مترجم:محمد علی حسین زاده http://hoseinzade.blogfa.com/
منبع:www.islam.ru

بازنشر » berroz.ir

مصاحبه با مانکن و خواننده مشهور روس تازه مسلمان شده | Masha Alalykina

درباره ی admin

همچنین ببینید

عکس های مه لقا جابری | Mahlagha Jaberi

عکس های مه لقا جابری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *