خانه / اخبار / پرونده جدید برای یاران احمدی نژاد ؛کشف کلاهبرداری و تخلفات مالی * احمدی نژاد رئیس جمهور مردمی

پرونده جدید برای یاران احمدی نژاد ؛کشف کلاهبرداری و تخلفات مالی * احمدی نژاد رئیس جمهور مردمی

ایسنا نوشت:گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی عصر امروز در کمیسیون اجتماعی مجلس مصوب شد و احتمالا هفته آینده در صحن قرائت می‌شود.

ایرج عبدی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: اصلاح گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی مهم‌ترین دستور کار جلسه عصر امروز این کمیسیون بود که خلاصه گزارش و جمع‌بندی آن در جلسه عصر امروز قرائت شد و بر سر آن توافق شد و خلاصه نهایی هفته آینده نیز در صحن قرائت خواهد شد.

 

عبدی در مورد خلاصه گزارش قرائت شده در جلسه عصر امروز گفت: تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، شستا و بخش درمان در قالب تحقیق و تحفص از سازمان تامین اجتماعی کشور انجام شده است که در آن به موارد بسیاری از تخلفات مالی و کلاهبرداری اشاره شده است.

وی در مورد جزئیات این گزارش اظهار کرد: عمده موارد مربوط به تخلفات مالی در شستاست، از جمله این که در مقاطعی پاداش‌های غیر منطقی داده شده است و در معاملات شستا گاهی حیف و میل‌های عظیمی اتفاق افتاده است.

برخی خرید‌ها از اشخاصی صورت گرفته است که اساسا وجود خارجی ندارند و به همین دلیل شستا متحمل ضررهایی در سقف 4، 5 و حتی 8 میلیاردی شده است، در بعضی موارد خریدهایی از شستا صورت گرفته که روز بعد دوباره به سازمان فروخته شده و در قالب این خریدها ارقام کلانی جابه جا شده است، همچنین در تحقیق و تفحص به سوءمدیریت‌های بسیار و عدم بازرسی‌های مالی صحیح و دقیق برخورد کرده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین در مورد متهمان پرونده تخلفات مالی تامین اجتماعی، شستا و مدیریت درمان گفت: در تحقیق و تفحص به متهم‌های متعددی برخورد کرده‌ایم اما در صورتی که گزارش تحقیق و تفحص در صحن علنی رای بیاورد اسامی این متهمان به همراه پرونده به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

وی در مورد دستور دیگر جلسه عصر امروز کمیسیون اجتماعی گفت: تمدید مهلت اجرای قانون جامع خدمات کشوری که از شورای نگهبان اعاده شده بود، تمدید مهلت اجرای طرح مدیریت بحران دو دستور دیگر جلسه عصر امروز بود که بررسی و رای‌گیری‌های آن انجام شد، همچنین طرح مربوط به شرکت نابینایان در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی هم در کمیسیون بررسی شد که رای‌گیری آن به جلسه بعد موکول شد.

درباره ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

نمایشگاه خودرو داعش با جدیدترین خودروها ! | اخبار داعش, نمایشگاه خودرو, اخبار داعش در عراق, اخبار سوریه, اخبار عراق, اخبار ایران و جهان, اخبار روز جهان

نمایشگاه خودرو داعش با جدیدترین خودروها !

داعش عکس های جالبی از نمایشگاه خودروی خود در شهر رقه منتشر کرد که با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *