اصول و نکات مفید اسباب کشی

moving (2)
اصول و نکات مفید اسباب کشی | moving

هنگام اسباب‌ کشی هیچ چیز ناراحت‌ کننده‌ تر از باز شدن کارتن، ریختن وسایل و صدای شکستن بشقاب‌ های چینی نیست. پس بهتر است قبل از پر کردن کارتن‌ ها با وسایل با ارزش با مهارت بسته‌ بندی آشنا شوید.

هنگام بسته‌ بندی این 10 مورد را به خاطر بسپارید

در اسباب کشی کارتن‌ ها را درست بسته‌ بندی کنید.

برای داشتن کارتن خیلی محکم، ته جعبه بین درزها را نوار چسب بزنید. در مرحله بعد، نوار چسب را عمود بر چسب قبلی بزنید. برای محکم‌ تر‌ شدن، کف کارتن روزنامه یا مقوای ساده بگذارید. با توجه به نوع وسایل، آن‌ ها را داخل روزنامه بپیچید. بعد از پر شدن کارتن، در آن را بسته، روی آن نوار چسب زده، کناره‌ های کارتن را برچسب بزنید. محتویات داخل کارتن و این که مربوط به چه کسی است را روی برچسب بنویسید.

2  وسایل مشابه را با هم بسته‌ بندی کنید.

برای مثال داروها را با وسایل ریز آشپزخانه داخل یک جعبه نگذارید. چون موقع باز کردن کارتن، وسایل با هم قاطی شده، باعث گیج‌ شدن شما می‌ شود و تفکیک آن‌ ها کار سختی است.

از حوله و دستمال‌ ها برای محکم ماندن وسایل در جای خود و سر نخوردن آن‌ ها استفاده کنید. بهترین بسته‌ بندی زمانیست که وسایل در جای خود با کمک چیز های دیگر ثابت بوده، از فرو ریختنشان جلوگیری کنیم.

بعد از پر شدن کارتن روی آن بنویسید مربوط به چه کسی است و محتویات آن چیست؟

با یک فلش قسمت روی جعبه را مشخص کنید.

اگر وسایل شکستنی است، روی آن بنویسید “شکستنی با احتیاط حمل شود”.

 هنگام اسباب کشی وسایل ریز را داخل کارتن‌ های بزرگ و وسایل بزرگ را داخل کارتن‌ های کوچک قرار دهید.

چون از نظر علم فیزیک احتمال شکستن وسایل سنگین در وسط جعبه‌ های بزرگ بیش‌ تر است. این قانون در مورد اکثر چیز ها به جز کتاب صادق است. اگر یک کارتن بزرگ را از کتاب‌ های کوچک پر کنید، وزن زیادی پیدا کرده، فوق‌ العاده سنگین و حمل آن سخت خواهد شد.

همچنین وسایل سنگین را کف کارتن قرار داده و وسایل سبک‌ تر را بالاتر بگذارید.

به یاد داشته باشید هنگام حمل ‌و نقل، فشار آوردن به یک جعبه پر، باعث شکستن وسایل داخل آن می‌ شود.

 بگذارید خرت‌ و پرت ها داخل دراور باقی بماند.

اگر در داشتن کارتن خالی محدودیت دارید یا انتقال وسایل دراور به کارتن برایتان مشکل است، در صورتی که داخل کشوها وسایل شکستنی نیست، بگذارید وسایل داخل کشو باقی بماند. کشوها را با چسب‌ نواری به بدنه کمد یا دراور محکم کنید.

دقت کنید که دراور رنگ شده نباشد. نگذارید نوار چسب مدت طولانی روی دراور باقی بماند و چسب زدن را در آخرین لحظه جابه‌ جایی انجام دهید.

 هنگام اسباب کشی بشقاب‌ ها را نزدیک لبه کارتن قرار دهید.

بسیاری از افراد بشقاب‌ ها را ته جعبه می‌ گذارند اما اگر آن‌ ها را نزدیک لبه قرار دهید، احتمال شکسته شدنشان کم‌ تر است. بشقاب‌ ها را داخل روزنامه بپیچید. ته کارتن و گوشه‌ های جعبه وسایل دیگر قرار دهید تا بشقاب‌ ها سر جای خود محکم و ثابت بمانند و جا به‌ جا نشوند.

موقع بسته‌ بندی ظرف‌ های بلور، ظروف سنگین‌ تر را ته گذاشته و ظرف‌ های کوچک و ظریف را رو قرار دهید تا در صورت باز شدن جعبه موقع جا به‌ جایی احتمال شکستن آن‌ ها کم‌ تر باشد. روی این جعبه‌ ها حتما کلمه شکستنی را بنویسید.

moving
اصول و نکات مفید اسباب کشی | moving

 روی ریسمان کارتون های بسته بندی شده نوار چسب بزنید.

هنگام بستن کارتن‌ ها از ریسمان استفاده کنید. برای راحت‌ تر باز شدن جعبه روی ریسمان را چسب بزنید و بگذارید مقداری از آن به صورت اضافه از زیر چسب بیرون بماند.

این کار ممکن است کمی وقت‌ گیر باشد ولی هنگام باز کردن جعبه نیازی به کاتر یا وسیله تیز نخواهید داشت. فقط کافیست نخ را بکشید تا در کارتن راحت باز شود.

 کارتن‌ های بسته بندی شده را بر چسب بزنید.

اگر محتویات داخل کارتن‌ ها را مشخص نکنید، زمان ورود به خانه جدید، جای قرار دادن هر جعبه مشخص نخواهد بود. رفتن به سراغ هر جعبه و باز کردن و اطلاع از داخل آن‌ ها و این که هر جعبه‌ ای در کدام اتاق قرار بگیرد، کار فوق‌ العاده سختی است. پس زرنگ باشید و هر کارتن را لیبل (برچسب) بزنید. می‌ توانید روی لیبل، اتاق مورد نظر، محتویات جعبه و این که مربوط به کدام‌ یک از اعضاء خانواده است را بنویسید. لیبل را در اطراف جعبه بزنید نه روی آن.

 در اسباب کشی پایه‌ های مبل و اتصالات وسایل را جداگانه بسته‌ بندی کنید.

هنگام جا به‌ جایی ممکن است چرخ‌‌ های مبل‌ ها کنده شوند. بنابر این قبلا آن‌ ها را جدا کرده، بسته‌ بندی و بر چسب بزنید. این که مربوط به کدام مبل هست را هم یادداشت کنید.

این روش را در مورد تابلو ها، قاب عکس‌ ها و آینه‌ ها هم به کار ببرید. بعضی از قاب‌ ها یا آینه‌ ها با پیچ یا وسایل خاصی آویزان شده‌ اند و هنگام جا به‌ جایی ممکن است گم شوند. آن‌ ها را داخل کیسه نایلون بسته‌ بندی کرده، روی وسیله بچسبانید و یا جداگانه با بر چسبی که روی آن اسم وسیله را نوشته‌ اید، کنار وسایل مشابه قرار دهید.

 جمع‌ کردن و بسته‌ بندی وسایل را زود تر شروع کنید.

منتظر نشوید تا هفته آخر برسد و بعد شروع به جمع کردن وسایل کنید. بسیاری از وسایل که تا زمان اسباب‌ کشی نیازی به آن‌ ها ندارید را چند ماه زودتر جمع کنید (مانند لباس‌ های فصل بعد، وسایل مخصوص تعطیلات، ظروف کریستال، ظرف‌ های پایه‌ دار مخصوص عید و کتاب‌ هایی که قبلا خوانده‌ اید و تا دو ماه آینده قصد خواندن دوباره آن را ندارید). درست است که در این مدت دیدن کارتن‌ ها در گوشه خانه چندان خوشایند نیست ولی با این کار یکی دو هفته مانده تا جا به‌ جایی استرس نخواهید داشت.

منبع : chidaneh.com ♦ persianpersia.com

بازنشر » berroz.ir

اصول و نکات مفید اسباب کشی

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

پیشنهاد ما به شما

15 نکته مفید درباره چرخ گوشت | meat grinder

برای آن که چرخ گوشت سالمی داشته باشید و نگران طول عمر و خرابی قطعات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *