خانه / پزشکی / پزشکی بانوان / افزایش شیر مادر با این معجون عالی

افزایش شیر مادر با این معجون عالی

افزایش شیر مادر با این معجون عالی

افزایش شیر مادر

شیرمادر یکی از اصلی‌ترین راه‌های تغذیه نوزاد انسان است و رایگان که از سینه مادر پس از 12 ساعت شروع به ترشح می‌کند. هیچ شیری جایگزین کامل شیر مادر نمی‌شود. شیرمادر در تقویت سیستم ایمنی کودک تاثیر بسیار زیادی دارد که از مبتلا شدن کودک به بسیاری از بیماری‌های عفونی مانند عفونت گوش جلوگیری می‌کند.

بعد از زایمان سینه زنان گاهی بدرستی برای تولید شیر آماده نمی شود و نوزاد در معرض خطر تغذیه ناکافی قرار می‌گیرد. این مشکل بیشتر در زایمان اول دیده می‌شود و در زایمان دوم و سوم این مشکل دیده نمی‌شود.

افزایش شیر مادر

در این مطلب روش آماده کردن معجون هایی را آورده ایم که در افزایش شیر مادر نقش بسزایی دارند.

مقداری نخود را خیس کنید و بگذارید شب تا صبح بماند، سپس صبح با شکر مبل کنید. این مورد در منابع متعدد گفته شده است که در افزایش شیر تاثیر زیادی دارد.

100 گرم گندم نیم کوب، 35 گرم قدومه، 10 عدد انجیر خشک، 35 گرم تخم شوید، 70 گرم نخود نیم کوب شده مقشر (پوست گرفته شده) و 70 گرم جو نیم کوب را با هم مخلوط کنید و روزانه هر صبح 70 گرم از این ترکیب را با 4 عدد انجیر و دو شاخه بادیان تازه را در 12 لیوان آب بپزید تا اندازه یک لیوان شود، سپس دو برابر این مقدار را شیر تازه اضافه کنید و مجددا آن را بجوشانید، سپس 15 گرم روغن بادام و 70 گرم شکر اضافه کرده و میل کنید.

4 قاشق غذاخوری مغز بادام پوست گرفته، کمی تخم شاهی، تخم یونجه و رازیانه همراه با (آرد باقلا، آرد گندم و آرد نخود از هر کدام 1 قاشق غذاخوری) با شکر سفید مخلوط و بصورت فرنی پخته شود و به عنوان یک وعده غذایی مصرف شود.

توصیه می‌شود که نخود یا فرنی که از آرد نخود و شیر درست شده است را میل کنید.

مصرف ماءالشعیر طبی با روغن بادام برای زیاد شدن شیر مادر مفید است.

روش تهیه ماءالشعیر طبی : جوی مرغوب را با آب به نسبت 1 به 20 بجوشانید به حدی که دانه های جو به خوبی شکفته شوند، بعد از آن آن را با یک پارچه دولا صاف کنید اما دانه های جو را نباید فشار دهید. منتظر بمانید تا آب صاف شده مدتی بماند و اضافات ته نشین شود و آب زلالی روی مایع تشکیل شود که همین آب زلال، ماءالشعیر طبی را تشکیل می‌دهد. مصرف این ماءالشعیر با روغن بادام تاثیر خوبی در افزایش شیر مادر دارد.

حریره‌ای که از آرد برنج، زیره و شیر گاو تهیه شده باشد، در افزایش شیر مفید است.

نکته : دقت کنید که اگر نوزادتان پسر است, مصرف رازیانه تا دو هفته بلا مانع است، اما بیشتر از آن مصرف نشود.

روغن گاو از جمله موادی است که اگر بصورت ناشتا خورده شود موجب ازدیاد شیر مادر می‌شود.

ماهی شور نیز افزایش دهنده شیر مادر است.

از مغز بادام پوست کنده، مغز نارگیل و مغز پسته هر کدام 120 گرم، 200 گرم کنجد پوست کنده، این مواد را خوب آسیاب کرده و سپس با شکر مخلوط کرده، هر روز به اندازه یک قاشق غذاخوری از مواد را همراه با شیر تازه مصرف شود.

گردآوری : وب سایت بروز

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *