بهترین سن برای نخستین اصلاح موی کودک

 نخستین اصلاح موی کودک eslahe moye kodak
نخستین اصلاح موی کودک

مریم سادات کاظمی: با تولد نوزاد ، تمام زندگی پدر و مادر آکنده از شادی و هیجان می شود. لحظه لحظه این دوران شیرین برای والدین واقعا دوست داشتنی است و هیچ چیزی نمی تواند جای آن را بگیرد. یکی از کارهایی که گاه برای پدر و مادر جوان کمی سخت به نظر می رسد، کوتاه کردن موهای کودک است. حتما لازم نیست تا فرزندتان را پیش آرایشگر ببرید؛ بلکه خوتان نیز می توانید این کار را انجام دهید. نگران نباشید؛ با رعایت چند نکته ساده به راحتی می توانید آرایشگر خوبی باشید.

بهترین سن برای نخستین اصلاح کودک

اگر کودک موهای پرپشت و بلندی داشته باشد، 18 ماهگی و در غیر این صورت 2سالگی بهترین زمان برای این کار است. پس از این، هر دو سه ماه، 1 تا 2 سانتی متر سر موهای بچه را کوتاه کنید.
معمولا همه ما شنیده ایم که: ” هر چه بیشتر موهای بچه را کوتاه کنیم، موهایش پر پشت تر و زیباتر می شود.” اما بد نیست بدانید که این مسئله کاملا اشتباه است. حجم موها به وضعیت ژنتیکی هر فرد بستگی دارد و موها با گذشت زمان و افزایش سن بلند می شود. کوتاه کردن موها فقط از اینکه سر موها خراب شود، پیشگیری می کند.

  • شرایط ایده آل برای اصلاح موهای بچه

زمانی را برای آرایشگری انتخاب کنید که بچه در آرامش باشد؛ مثلا بعد از خواب بعد از ظهر یا خوردن شیشه شیر بهترین زمان است. برای اینکه کوچولوی شما خسته نشود، او را با تماشای تلویزیون سرگرم کنید.
در این شرایط شما باید بتوانید به راحتی به سر و موهای بچه تسلط داشته باشید و دور او بچرخید. نباید فاصله شما با بچه زیاد باشد و خیلی برای این کار خم شوید؛ زیرا در این صورت احتمال لرزش دست هایتان وجود دارد. بهترین حالت این است که کودک را روی یک صندلی بلند بنشانید و خودتان ایستاده آرایشگری را شروع کنید.
این مسئله را در نظر داشته باشید که بچه نمی تواند خودش را نگه دارد. به همین دلیل صندلی را انتخاب کنید که دسته و محافظ داشته باشد. اگر می خواهید موهای کودک را قبل از اینکه او بتواند بنشیند کوتاه کنید، بچه را به شکم بخوابانید و پشت و بالای موهایش را کوتاه کنید و سپس به پشت بخوابانیدش تا بتوانید جلو و اطراف سرش را اصلاح کنید. موهای نوزادان خیلی نازک و ظریف است و اگر کمی پوست سر او را خیس کنید، راحت تر می توانید آرایشگری را ادامه دهید.

  • آرایش متناسب با چهره بچه

یکی از مهم ترین نکات در مورد زیبایی صورت، آرایش هماهنگ با حالت و ویژگی های چهره است. زمانی که می خواهید موهای فرزندتان را اصلاح کنید، در درجه اول باید به موها و صورت او توجه داشته باشید. در این باره سعی کرده ایم تا اصولی ترین نکات را در این باره یادآورشویم:

  •  ظریف تر نشان دادن صورت گرد

اگر فرزندتان صورت گردی دارد و شما دوست دارید تا چهره او را ظریف تر نشان دهید؛ هنگام اصلاح، موهای بالای سر را بلند نگه دارید و موهای اطراف را کوتاه کنید. برای پسر بچه ها بهتر است موهای پشت سر و در مورد دختر بچه ها موهای زیر گوش ها را کاملا کوتاه کنید. اگر کودک صورتی خیلی گرد دارد، چتری کوتاه و کمی مو روی گوشش بگذارید.

  •  گردتر نشان دادن چهره کشیده

در این صورت بهتر است که موهای جلوی صورت بلندتر ازموهای پشت باشد. برای این متظور، بهتر است موها تا سطح چانه باشد و کنار صورت را بگیرد.

  • زیباتر نشان دادن چهره مربع شکل

بیشتر حجم موهای اطراف سر را نگه داشته و موهای بالای سر را کوتاه کنید. آرایش موهای بچه نباید خیلی کوتاه باشد، زیرا در این صورت فرم مربع شکل صورت، بیشتر نشان داده می شود.

  • موهای کم پشت

در این صورت باید تدبیری اندیشید که موها، بیشتر نشان داده شود. برای اصلاح، فقط سر موها را کوتاه کنید و تا حد ممکن حجم موها را حفظ کنید.

  • موهای زیاد و پر پشت

موهای این گروه از بچه ها را باید همیشه کوتاه نگه داشت.

  • پیشانی بلند

سعی کنید پیشانی کودک را کوتاه تر جلوه دهید. برای این منظور، موها را طوری آرایش کنید که روی پیشانی یا کنار سر بریزد.

*توجه: چتری های صورت را تا قبل از سه سالگی خیلی پر نگذارید؛ زیرا از زیبایی صورت زیبای بچه کم می کند خصوصا اگر صورتش کمی حالت مربعی داشته باشد.
منبع: www.infobebes.fr

ترجمه : مریم سادات کاظمی و انتشار دهنده » به گزارش سرویس بهداشت و سلامت قدس آنلاین

بازنشر » berroz.ir

بهترین سن برای نخستین اصلاح موی کودک

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

پیشنهاد ما به شما

اولین تصاویر از ماهی عجیب و ترسناک Anglerfish

یک ربات زیر آبی که از راه دور توسط پژوهشگران یک مؤسسه زیست شناسی دریایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *