خانه / اخبار / تاسیس مسجدی با قوانین شاد در آفریقای جنوبی

تاسیس مسجدی با قوانین شاد در آفریقای جنوبی

Mosque
تاسیس مسجدی با قوانین شاد در آفریقای جنوبی

یک استاد مطالعات اسلامی و تاریخ آفریقای دانشگاه آکسفورد قصد دارد مسجدی را در دومین شهر آفریقای جنوبی افتتاح کند که فعالیت های خلاف شرع در آن آزاد است.
به گفته وی در این مسجد ائمه جماعات زن به امامت نمازگران خواهند پرداخت؛ همجنس گراها فعالیت خواهند کرد؛ و غیر مسلمانان با مسلمانان ازدواج می کنند!

دکتر تاج هارگی ـ Dr. Taj Hargey متولد شهر کیپ تاون ـ Cape Town است که اکنون به دلیل تاسیس مسجدی با قوانین شاذ در معرض انتقادات بسیاری از سوی جامعه مسلمین قرار گرفته است.

این مسجد در خیابان لِستر وین برگ این شهر قرار دارد که و قرار است اولین نماز آن روز جمعه آینده ــ 28 شهریور 1393 ــ اقامه شود.

هارگی درمورد این مسجد می‌ گوید : این اولین مسجد فرا جنسیتی٬ فرا فرقه‌ ای و فرا قبیله ای در آفریقای جنوبی است که آماده ارائه خدمات به همه مسلمانان سنی و شیعه خواهد بود.

استاد مطالعات اسلامی و تاریخ آفریقای دانشگاه آکسفورد با رد تلویحی آیات قرآن کریم درباره حرمت لواط و همجنس بازی اضافه کرد: اگر چه من زندگی همجنس‌ گرایانه را تایید نمی‌ کنم٬ اما آن را محکوم نیز نخواهم کرد!

تاج هارگی خاطر نشان کرد: به هرحال ما پذیرای افراد هم‌ جنس گرا هستیم و با آنها در مورد موضوعاتی چون جنسیت، سیاست و سایر موضوعات گفتگو خواهیم کرد.

استاد مطالعات اسلامی و تاریخ آفریقای دانشگاه آکسفورد، بی اطلاعی یا بی توجهی خود به احکام اسلامی را اینگونه ادامه داد که: این مسجد همچنین شرایط ازدواج زنان مسلمان را با مردان سایر ادیان فراهم می‌ کند.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا زنان می‌ توانند در مسجد شما امامت نماز جمعه را به عهده گیرند گفت: اگر مردانی با شایستگی و شرایط انتخاب شدن به عنوان امام جماعت در جمع حضور نداشته باشند، مانعی ندارد.

شایان ذکر است با شدت گرفتن فعالیت گروه های تند رو و افراطی، برخی پدیده های تفریطی که از ناحیه دیگری به دین ضربه می زنند نیز در کشور های غربی یا نزدیک به غرب ایجاد شده است.

منبع : abna.ir ♦ جام نیوز

بازنشر » berroz.ir

تاسیس مسجدی با قوانین شاد در آفریقای جنوبی

درباره‌ی Asma

همچنین ببینید

خانم گیتاریست | اجرای گیتار | لیلی افشار | استاد گیتار کلاسیک

تنها خانم گیتاریست ایرانی دارای phd

خانم گیتاریست ایرانی با افتخار یکی از هنرمندان برجسته و شناخته شده در سطح بین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *