درمان خانگی میخچه

درمان خانگی میخچه

درمان خانگی میخچه

میخچه یکی از مشکلات پوستی است که در قسمت های نازک و بدون مو ایجاد می شود، میخچه پینه ای شکل و از پوست مرده بدن است. این ضایعات بیشتر در انگشتان پا، قسمت پنجه پا و یا در قسمت‌های ضخیم کف دست، به دلیل فشار و سایش مداوم، ایجاد می‌شوند. با درمان خانگی میخچه می‌توان براحتی این ضایعات را از بین برد.

درمان خانگی میخچه

درمان خانگی میخچه

روش‌های خانگی درمان میخچه

میخچه و سنگ پا : استفاده از سنگ پا روشی رایج و بسیار مفید است که موجب کاهش درد میخچه نیز می‌شود. قبل از خواب بمدت ده دقیقه پای خود را درون آب گرم قرار دهید تا پوست ناحیه میخچه نرم شود و سپس توسط سنگ پا، 3 تا 5 دقیقه آن ناحیه را ماساژ دهید و سنگ پا را آرام به جلو و عقب بکشید. بعد از این کار، با یک پنبه ناحیه مورد نظر را روغن کرچک بزنید و روی آن را بپوشانید تا صبح بماند. این کار را بمدت چند روز انجام دهید تا میخچه کاملا از بین برود.

درمان میخچه با سرکه :

روش دیگری که موجب رفع میخچه می‌‎شود، استفاده از سرکه است. شب وقت خواب یک قسمت سرکه را با سه قسمت آب مخلوط کرده و بعد توسط وسیله ‌ای نرم محل میخچه را ماساژ دهید. روز بعد میخچه پوسته پوسته می‌شود که با سنگ پای تمیز، آرام پا را سنگ بکشید و سپس به محل میخچه روغن نارگیل یا روغن زیتون بزنید. چند روز اینکار را انجام  دهید تا میخچه درمان شود.

میخچه و آب لیمو

روزی سه مرتبه آب لیموی تازه روی میخچه بزنید و منتظر بمانید تا خشک شود. می‌توانید از میخک هم استفاده کنید : مقداری میخک را در یک قاشق غذاخوری آب لیمو خیس کنید و 15 دقیقه منتظر بمانید. سپس این محلول را به محل میخچه بزنید و صبر کنید تا خشک شود. هر روز چند بار این کار را انجام دهید.

درمان خانگی میخچه

درمان میخچه با سیر

وقت خواب نصف سیر را به محل میخچه بزنید و زمان که خشک شد، آن را با باند ببندید تا یک شب بماند. صبح پانسمان را باز کنید و پا را با آب گرم بشویید. هرشب انجام دهید تا بهبودی حاصل شود.

راه دیگر این هست که 2 عدد سیر را با کمی سرکه روی میخچه بمالید و ماساژ دهید. سپس مقداری پنبه روی میخچه قرار دهید و با باند ببندید. 2 تا 3 ساعت منتظر بمانید و پانسمان را باز کرده و پا را بشویید. چند هفته تکرار کنید.

در روش دیگر، 2 تا 3 حبه سیر را خورد کنید و کمی نمک به آنها بزنید. سپس محل میخچه را با سیرهای نمک زده ببندید تا 3 روز بماند. پس از گذشت این 3 روز میخچه از بین می‌رود. اگر نیاز شد دوباره تکرار کنید.

میخچه و جوش شیرین

یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقداری آب لیمو و کمی آب مخلوط کرده تا بصورت خمیر دربیاد سپس این خمیر را بر روی قسمتی که میخچه دارد ماساژ دهید و رویش را با باند ببندید. این کار را قبل خواب انجام دهید و بگذارید تا صبح بماند. روز بعد پا را با بشویید و سنگ پا بکشید تا لایه برداری شود.

روش دیگر این هست که 2 تا 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقدار کمی آب گرم مخلوط نمایید و سپس بمدت 10 تا 15 دقیقه پای خود را درون این محلول قرار دهید. سپس سنگ پا بکشید و پوست مرده را رفع نمایید.

گردآوری : وب‌سایت بروزبیماری‌ها

درمان میخچه با گوجه فرنگی, عکس میخچه, قطره میخچه, شکل ریشه میخچه, جراحی میخچه, درمان پینه کف پا, چسب میخچه

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *