خانه / اخبار / نتیجه تحقیق 4 ساله | 50 دقیقه دویدن برای سوزاندن کالری نوشابه !

نتیجه تحقیق 4 ساله | 50 دقیقه دویدن برای سوزاندن کالری نوشابه !

Why Are Soft Drinks Bad for Your Health
50 دقیقه دویدن برای سوزاندن کالری نوشابه !

” سارا بلیچ ” استادیار دانشکده سلامت عمومی “جان هاپکینز” پس از چهار سال تحقیق اعلام کرد در صورت نوشیدن یک وعده نوشابه گازدار باید ۵۰ دقیقه بدوید تا کالری آن به کلی سوزانده شود.

یک متخصص سلامت که به مدت چهار سال روی سنجش کالری آبمیوه ها و نوشابه های گازدار مطالعه کرده می گوید: مردم اگر حقایق راجع به مضرات برخی از خوراکی ها را میدانستند در انتخاب رژیم غذایی خود خیلی بیشتر دقت و احتیاط می کردند. به گفته وی، مردم در صورت نوشیدن یک وعده نوشابه گازدار باید دست‌کم 50 دقیقه بدوند تا کل کالری آن بسوزد.

«سارا بلیچ» استادیار دانشکده سلامت عمومی «جان هاپکینز» این مطالعه را با هدف یافتن رابطه میان تغذیه و ورزش انجام داده و جزئیات آن را در مجله سلامت عمومی آمریکا منتشر کرده است. در این مطالعه، متخصصان در کنار قفسه فروش نوشابه های گازدار علائم هشداردهنده ای قرار دادند که روی آنها این جمله نوشته شده بود: آیا می دانید برای رهایی از کالری های یک بطری نوشابه یا آبمیوه باید 50 دقیقه دوید؟ از این علائم هشداردهنده در کنار قفسه های فروش آبمیوه نیز استفاده شد. در نهایت متخصصان مشاهده کردند فروش آبمیوه و نوشابه های گازدار در این فروشگاه ها کاهش یافت یا بسیاری از خریداران بطری های کوچکتری را خریدند.

بنابر اعلام «وب ام دی»، متخصصان با 3100 خریدار نوشابه و آبمیوه در این فروشگاه ها مصاحبه کردند که این خریداران را نوجوانان 12 تا 19 سال تشکیل می دادند. از جمع 35 درصدی که گفتند علائم هشداردهنده را دیده اند، 59 درصد می گویند به اطلاعات این علائم باور دارند و 40 درصد نیز در خرید خود تجدیدنظر کرده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از دزرت نیوز، «بلیچ» در ادامه افزود: استفاده از این علائم هشدار دهنده کم هزینه ترین راه برای وادار کردن نوجوانان به خرید نوشیدنی های کم‌شیرینی تر است. به نظر می رسد حتی پس از حذف این علائم هشدار دهنده این اقدام همچنان موثر است. بسیاری از متخصصان سلامت معتقدند مردم درک صحیحی از رابطه میان انتخاب غذا و کالری ندارند و این بدین معناست که بدون ورزش برای سوخت این کالری ها دچار اضافه وزن می شوند.

منبع : به گزارش ايسنا

بازنشر » berroz.ir

50 دقیقه دویدن برای سوزاندن کالری نوشابه !

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

برد پرسپولیس مقابل استقلال 1-0 دربی 80 | و خشم استقلالی ها !

سوشا مکانی در پایان مسابقه با نشان دادن عدد 6 به هواداران خشم بازیکنان استقلال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *