خانه / خانواده / مسائل زناشویی / بهترین زمان برای ایجاد رابطه جنسی

بهترین زمان برای ایجاد رابطه جنسی

رابطه جنسی زن و شوهر

رابطه جنسی زن و شوهر
بهترین زمان برای ایجاد رابطه جنسی

میل جنسی یكی از موضوعات بسیار پیچیده‌ است. یكی از دلایل این پیچیده‌ بودن مساله ریتم زیستی میل جنسی است. شاید به این مساله توجه كرده باشید كه برخی افراد صبح‌ ها میل جنسی بیشتری دارند در حالی كه برخی افراد شب‌ ها گرایش بیشتری به برقراری رابطه پیدا می‌ كنند. در برخی افراد در زمستان میل جنسی كاهش می‌ یابد و در برخی دیگر بر عكس…

رابطه جنسی زن و شوهر

دانشمندان تاكنون موفق به شناسایی ریتم های زیستی مختلفی شده‌ اند كه پاسخگوی نیاز های ماست و می‌ تواند به توانایی‌ هایمان ریتم خاصی بدهد.

میل جنسی نیز بدون شك از این محدوده خارج نیست. برخی چرخه های درونی مربوط به سلول‌ ها یا ترشح هورمون‌ ها و برخی چرخه های بیرونی مانند روز و شب و فصل‌ ها بر میزان و شدت میل جنسی تاثیر می‌ گذارند. برخی به اشتباه گمان می‌ كنند نعوظ صبحگاهی به معنی تمایل مرد به برقراری رابطه جنسی در ساعت های اولیه روز است. در حالی كه این تفكر اشتباه است. در واقع در آغاز روز، بین ساعت 7 تا 9 میزان دو هورمون تستوسترون و كورتیزول افزایش می‌ یابد. فعالیت همزمان این دو هورمون نشانه‌ ای واضح دارد كه همان نعوظ است. این موضوع هیچ ارتباطی به تمایلات جنسی ندارد مگر اینكه فردی بخواهد از آن در این جهت استفاده كند.

ساعت 5 تا 7 عصر از نظر بیولوژیك بهترین زمان برای برقراری یك رابطه جنسی در مردان است زیرا انرژی در حداكثر است و تمامی حس‌ ها بیدارند. در زنان این موضوع ارتباط نزدیكی با سیكل ماهانه آنها دارد. میل جنسی در زنان دقیقا قبل از تخمك‌ گذاری بسیار بالاست. البته این موضوع از یك خانم تا خانم دیگر متفاوت است. برخی خانم‌ ها قبل از آغاز پریود یا حتی طی دوره، میل جنسی بالایی دارند در حالی كه برخی دیگر دچار نشانگان نزدیك ماه می‌ شوند و بعد از اتمام دوره پریود میل جنسی آنها افزایش می‌ یابد اما در مورد مردان زمان مشخصی در طول ماه برای افزایش یا كاهش میل جنسی وجود ندارد. تقریبا می‌ توان گفت این میل همیشه در مردان بیدار است.

رابطه جنسی زن و شوهر

بر اساس آمار فروش كاندوم به نظر می‌ رسد میل جنسی در تابستان بیش از زمستان فعال است. در واقع نور شدید تابستان برخی ساختار های دخیل در هورمون‌ های جنسی مانند هیپو تالاموس و هیپوفیز را فعال می‌ كند و سبب می‌ شود میزان انرژی و تمایل جنسی افزایش یابد. گرما نیز در این میان بی‌ تاثیر نیست. گرما سبب سبكی بیضه‌ ها شده و از نظر بصری میل جنسی را در مرد بالا می‌ برد. مساله دیگر كه سبب افزایش میل جنسی در تابستان می‌ شود وجود فرومون‌ های موجود در عرق است. شاید این تركیبات به نظر خیلی مهم‌ نرسند و بر میل جنسی تاثیر مستقیم نگذارند ولی تاثیر مستقیمی بر احساسات و جذب دو جنس مخالف به هم دارند. نكته دیگر اینكه میزان ترشح تستوسترون در مردان در این فصل بالا می‌ رود و باعث تلاش بیشتر و گرایش بالاتر به سمت كار، ورزش و البته رابطه جنسی می‌ شود.

منبع : salamat.ir ♦ seemorgh.com

بازنشر » berroz.ir

بهترین زمان برای ایجاد رابطه جنسی

درباره‌ی Asma

همچنین ببینید

آنچه از رابطه جنسی نمی دانيد ! متاهلين حتما بخوانند

مدیریت ، علم و هنر برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی امور برای نیل به هدفهای مطلوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *