رفع گرفتگی صدا در طب سنتی | خواص خاکشیر

sisymbrium irio juice
رفع گرفتگی صدا در طب سنتی | خواص خاکشیر

یک متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه خاکشیر صدا را صاف و رسا می‎کند, تدابیر رفع گرفتگی صدا را تشریح کرد. غلامرضا کردافشاری درباره رفع گرفتگی صدا اظهار داشت: افرادی که صدایشان گرفته است باید بدن خودشان را گرم نگه دارند.

به گفته وی این افراد سینوس‎ها و پیشانی خود را با روغن زیتون, بابونه و کنجد روغن مالی کنند که این کار به بهبودی آنها کمک می‎کند. من تاکید بیشتر می‎کنم که این افراد از مصرف غذاهای نفاخ مانند حبوبات پرهیز کنند حتی پرتقال و نارنگی در این فصل توصیه می‎کنم مصرف نشود.
این متخصص طب سنتی افزود: توصیه می‎کنم غذای چرب, آب یخ, ترشی و غذاهای آماده مصرف نکنند. آب جوش و عسل با چند قطره لیمو ترش مصرف کنند که به بهبودی صدایشان کمک می‎کند.
کردافشاری بیان داشت: غذاهای چرب, تند, شور و غذاهای غلیظ مثل ماکارونی و الویه ، سالاد و ماست را نخورند. غذاهای بخارانگیز و بخار دار مثل ترتیزک یا شاهی ، تره و ترب را هم پرهیز کنند؛ موادغذایی بخار دار مانند سیر و پیاز در این مدت مصرف نکنند.
وی ادامه داد: غذاهای خمیری مانند پیتزا و لازانیا و ماکارونی مصرف نکنند و در این مدت از غذاهای ساده مانند حریره بادام, سوپ‎های ساده و آش‎های ساده مصرف کنند.
این متخصص طب سنتی بیان داشت: روغن مالی روی حنجره با روغن بابونه و شوید که روغن‎های محلل, تحلیل برنده و نرم کننده هستند می‎توانند از روغن زیتون و کنجد هم در این ناحیه استفاده کنند. مرتب روزی 7 یا 8 با ر روغن مالی کنند که حنجره آماده, نرم و گرم و پرتوان پر طنین باشد.
کردافشاری افزود: خاکشیر هم صدا را صاف می‎کند و خون را پاکسازی کرده و خوردن خاکشیر با شیر مفید است چرا که صدا را نیکو و صاف می‎کند.

منبع : خبرگزاری تسنیم
گردآوری و بازنشر » berroz.ir

رفع گرفتگی صدا در طب سنتی | خواص خاکشیر

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

پیشنهاد ما به شما

چگونه چاق شویم

چگونه چاق شویم؟ درمان لاغری

چگونه چاق شویم در جامعه همانطورکه افراد خیلی زیادی به دنبال لاغر شدن و کاهش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *