خانه / گالری عکس / عکس کشورها / روستایی که اکثر ساکنانش زن هستند | Noiva do Cordeiro

روستایی که اکثر ساکنانش زن هستند | Noiva do Cordeiro

noiva-de-cordeiro
روستایی که اکثر ساکنانش زن هستند | Noiva do Cordeiro

 شاید این خبر تا حدی برایتان جدید باشد. روستایی وجود دارد که در آن به سختی می توان داماد پیدا نمود. دختران این روستا به شدت بدنبال پسر مورد علاقه خود می گردند اما اثری از یک مرد واقعی نیست. بیشتر قانون و مقررات این روستا زن سالاری است و خانواده هایی که موفق به ازدواج شده اند نیز از وجود مردان خود محرومند.

در جنوب شرق برزیل روستایی وجود دارد که صاحب دختران زیبایی است. در این روستا طبق عرف روستا مناصب مهم در اختیار بانوان است. هر چند مردان بارها تلاش نموده اند تا موقعیت های اجتماعی خود را ارتقا دهند قادر به این کار نبوده و همچنان زنان جلودار کارهای مهم روستا می باشند.

حتی زنان صاحب نفوذ در بخش کشاورزی روستا بوده و به خوبی از پس آن تا کنون برآمده اند.در روستای Noiva do Cordeiro برزیل زنانی که موفق به تشکیل خانواده و زندگی شده اند به مدت یک هفته از وجود همسر خود محرومند.مردان خانواده جهت کار کیلومترها مسافت را طی می نمایند تا برای خانواده ارتزاق روزی نمایند.آنها مجبورند تا آخر هفته در محل کار خود بمانند و تنها قادرند تعطیلات آخر هفته را در کنار خانواده سپری نمایند.

Noiva-do-Cordeiro (Copy)
روستایی که اکثر ساکنانش زن هستند | Noiva do Cordeiro

از دیگر رسومات عجیب این روستا این است که هنگامی که پسران به سن 18 سال تمام می رسند حق ماندن در روستا را نداشته و باید کسب و کاری برای خود در خارج از روستا پیدا نمایند. به همین علت هیچ مردی در روستا وجود ندارد و دختران در حسرت دیدن یک پسر می مانند.روستا بیش از 600 زن دارد که اکثر آنها دختران جوان و زیبارو هستند.در باورهای اهالی اینطور نقش بسته است که سنگ بنای این روستا را زن زناکاری بنا نهاده که در زمانهای قدیم به علت زنا از کلیسای کاتولیک اخراج و به اتفاق فرزندانش در این منطقه ساکن شده است.

Noiva do Cordeiro
روستایی که اکثر ساکنانش زن هستند | Noiva do Cordeiro

نلما فرناندس که 23 سال سن دارد می گوید بسیاری از دختران روستا از نظر زیبایی در منطقه نظیر ندارند اما چه فایده که پیدا نمودن همسر در اینجا بسیار سخت است.وی می افزاید اگر مردی را در این روستا پیدا کنید یا متاهل است یا یکی از اقوام نزدیک مانند عمو یا دایی است. وی می گوید رویای عاشقی از اینجا رخ بربسته است .عدم وجود همسر مناسب بر تعداد دختران مجرد روستا افزوده است.خانم فرناندس می افزاید هر جوانی که در این روستا بخواهد با دختری ازدواج نماید باید قوانین زن سالاری را پذیرا باشد.

1 Noiva do Cordeiro
روستایی که اکثر ساکنانش زن هستند | Noiva do Cordeiro

در سال 1940 کشیش کلیسا به نام انیسیو پرییرا دختر 16 ساله ای را در روستا به همسری می گیرد و برای خود قوانینی را وضع می نماید. وی به زنان دستور می دهد حق ندارند موزیک گوش دهند یا موهای خود را کوتاه نموده و همچین هیچ زنی حق نوشیدن الکل را ندارد. هنگامی که کشیش در سال 1995 فوت می نمایند زنان تصمیم می گیرند به هیچ مردی اجازه ندهند بر آنها حکمرانی نماید.

nova-do-cordeiro (Copy)
روستایی که اکثر ساکنانش زن هستند | Noiva do Cordeiro

از اولین اقدامات زنان این بود که کلیه نهادها را از وجود مردان پاکسازی نمودند.
روسالی فرناندس زن 49 ساله می گوید ما قلبا به خدا اعتقاد داریم.

اما لزومی نمی بینیم که به کلیسا برویم و جلو کشیش مراسم ازدواج خود را برگزار نماییم. این ها همه قوانینی است که مردان برای خود وضع نموده اند. وی می افزاید در خیلی از موارد زنان بهتر از مردانند. هنگامی که دعوایی رخ می دهد به روش خودمان آنرا حل می نماییم.اینجا هیچ کس بر دیگری ارجح نیست و همه با هم برابرند. اخیرا همه اهالی روستا پولی جمع کرده اند و تلویزیون صفحه تخت بزرگی برای خود خریداری نموده اند.

منبع : dailykhabar.ir * beytoote.com

بازنشر » berroz.ir

روستایی که اکثر ساکنانش زن هستند | Noiva do Cordeiro

درباره‌ی Asma

همچنین ببینید

منطقه ای در چین که هر زن چند شوهر دارد ! + عکس

در نقاط محدودی در جهان معاصر هنوز می توان نظامهای مادر سری را نیز مشاهده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *