این ماده‌ی غذایی خطرناک را از صبحانه خود حذف کنید

این ماده‌ی غذایی خطرناک را از صبحانه خود حذف کنید | غذاهای اسیدی , ابتلا به دیابت ,  رژیم غذایی , دیابت نوع 2 , میوه و سبزیجات ,  افزایش وزن , پوکی استخوان sobhane
صبحانه

صبحانه

خوردن زیاد از حد بعضی از غذاها حتی با وجود شوری و یا شیرینی زیاد می‌تواند اثر معکوس بر سلامت بدن باقی بگذارند و باعث ایجاد بیماری‌های غیرقابل باور در انسان شود.

پژوهشگران هشدار می‌دهند که خوردن غذاهای اسیدی به میزان زیاد از جمله پنیر می‌تواند فرد را مستعد ابتلا به بیماری “دیابت” نماید.

گفتنی است؛ پژوهشگران دریافته‌اند که داشتن یک رژیم غذایی سرشار از گوشت قرمز و پنیر می‌تواند سبب تجمع بیش از حد اسید در بدن و احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 در افراد شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند دانشمندان دریافته‌اند که زنانی که مقادیر بالایی از گوشت قرمز پنیر، تخم‌مرغ، ماهی، نان و نوشابه در رژیم غذایی آنها وجود داشته حتی با وجود خوردن مقادیر زیاد میوه و سبزیجات تازه تا 50 درصد احتمال دارد که به بیماری دیابت دچار شوند.
دانشمندان دریافته‌اند که مواد غذایی مثل گوشت، ماهی، غذاهای دریایی، پنیر، تخم‌مرغ، نان، جو، پاستا و برنج، غذاهای آماده و “نوشابه‌های گازدار” همگی در بدن در اثر شکسته شدن مولکول‌هایشان تولید اسید می‌کنند در صورتی که قهوه و سبزیجات حالت قلیایی در بدن پیدا می‌کنند.

دانشمندان توصیه می‌کنند افراد برای جلوگیری از اسیدی شدن بدنشان سعی کنند از یک رژیم غذایی متعادل سرشار از فیبر، کربوهیدرات، میوه و سبزیجات استفاده کنند تا اسید و قلیایی همدیگر را خنثی نمایند.

در عین حال خوردن غذاهایی که در بدن تولید اسید می‌کنند می‌توانند باعث ابتلا به انواع بیماری‌ها از جمله افزایش وزن، سرطان و یا پوکی استخوان شوند.

تحقیقات بر روی این نظریه همچنان ادامه دارد.

منبع : به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران

بازنشر »  berroz.ir

این ماده‌ی غذایی خطرناک را از صبحانه خود حذف کنید | دیابت

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

پیشنهاد ما به شما

وعده صبحانه

وعده صبحانه چی بخوریم و چی نخوریم؟

وعده صبحانه چی بخوریم و چی نخوریم؟ صبحانه یکی از وعده‌های غذایی است که برخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *