علت وجود لکه های سفید روی ناخن چیست ؟

لکه های سفید روی ناخن

لکه های سفید روی ناخن - White-spots-on-nails
علت وجود لکه های سفید روی ناخن چیست ؟

محققان آمریکایی اظهار کردند: یکی از معمول ترین دلایل بروز این لکه ها روی ناخن های دست و پا، شرایطی است که از آن به نام leukonychia یاد می شود. هرچند اغلب مردم تصور می کنند که به دلیل کمبود روی یا کلسیم دچار این مشکل می شوند، اما در حقیقت این دلیل واقعی نیست.

لکه های سفید روی ناخن

این لکه ها به دنبال آسیب یا ضربه خفیف تا متوسط به ناخن ظاهر می‌شوند. اگر فکر می‌کنید هیچ ضربه‌ای به ناخن شما وارد نشده، حتما این نکته را مد نظر داشته‌ باشید که ناخن‌ها خیلی آهسته رشد می‌کنند. بنابرین آسیب و ضربه ممکن است به هفته‌ها قبل از اینکه لکه‌ها ظاهر شوند، مربوط باشد. احتمال دیگر این است که لکه‌ها نشانه‌ای از عفونت، حساسیت خفیف یا عوارض جانبی ناشی از یک داروی خاص باشند.

منبع آسیب به ناخن‌ها هرچه باشد، لکه‌های ظاهر شده معمولا به هیچ درمانی نیاز ندارند و همزمان با رشد ناخن به تدریج از بین می‌روند و تنها وقتی که ناخن شما بار دیگر دچار آسیب یا ضربه شود، دوباره ظاهر می‌شوند. اگر روی تمام ناخن‌های شما رگه‌ها یا لکه‌های سفید ظاهر می‌شود، leukonychia احتمالا دلیل جدی‌تری همچون کم‌خونی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های کبدی، دیابت یا بیماری کلیوی وجود دارد.

منبع : به گزارش ایسنا

بازنشر » berroz.ir

علت وجود لکه های سفید روی ناخن چیست ؟

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *