خانه / خانواده / مسائل زناشویی / مزایای رابطه جنسی سالم

مزایای رابطه جنسی سالم

rabete-jensi-salem
مزایای رابطه جنسی سالم

مزایای رابطه جنسی سالم، فراتر از اتاق خواب است. رابطه جنسی خوب به نتایجی منجر میشود که هرگز تصورش را نمیکردید. توسط Kathleen Doheny بررسی توسط دکتر Louise Chang به بطور یقین هنگامی که سرکیف هستید ، آخرین تفکر موجود در ذهن تان، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت میکند و یا اثر مطلوبی باقی میگذارد. رابطه جنسی خوب نیز این مزیت را دارد، حتی بیشتر. دکتر Joy Davidson روانشناس و درمانگر مسائل جنسی نیویورک می گوید ، این مسایل برای بسیاری از مردم جای تعجب دارد، “البته ، مسائل جنسی در همه جای رسانه ها موجود است،” این عقیده که، اصل انسانیت است، اعمال جنسی هنوز هم در نگاه برخی، با بی میلی و یا در موارد دیگر با کمی خجالت صورت میگیرد. برای اینکه یک نگاه واقعی بیاندازیم به اینکه چگونه تمایلات جنسی به زندگی ما افزوده شود و زندگی و سلامت ما را از نظر جسمی و روانی بهبود ببخشد، برای بسیاری از مردم ترس آور است “. طبق نظر دیویدسون و کارشناسان دیگر، رابطه جنسی مجموعه محاسنی دارد که به چند روش انجام میشود. مزایای آن فقط حکایت یا شایعه نیست — هر یک از این ۱۰ مزیت مسائل جنسی، توسط موشکافی های علمی تائید شده است.

از جمله، مزایای دوست داشتن سالم در یک رابطه

۱_ رابطه جنسی، استرس را تسکین میدهد

با توجه به گزارش پژوهشگران اسکاتلندی که یافته های خود را در مجله زیست روانشناسی به چاپ رسانده اند، یک مزیت بزرگ رابطه جنسی سالم، پائین آوردن فشار خون و بطورکلی کاهش استرس است . آنها ۲۴ زن و ۲۲ مرد که سوابق فعالیت جنسی خود را محفوظ نگه داشته بودند، مورد مطالعه قرار دادند. سپس محققان آنها را در وضعیت پر استرس قرار دادند مانند صحبت کردن در ملاء عام و استنطاق شفاهی مسائل جنسی – و متوجه شدند که فشار خون آنها، به استرس واکنش نشان میدهد. کسانی که مقاربت داشته اند، بهتراز کسانی که درگیرنوعی دیگراز رفتارهای جنسی بوده اند ویا از این کار امتناع داشته اند، واکنش نشان میدهند. تحقیقات دیگری که در همان نشریه انتشار یافته، نشان داده است که مقاربت مکرر در بین زوجها با کاهش فشار خون دیاستولیک همراه بوده است. حتی تحقیقات دیگری، مشخص کرده است که بین درآغوش گرفتن شریک جنسی و کاهش فشار خون در زنان، رابطه وجود دارد.

۲_ رابطه جنسی، سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند

ممکن است منظور ازرابطه جنسی سالم همان سلامت جسمی بهتر باشد. یک یا دو بار رابطه جنسی در هفته با سطوح بالاتری از یک نوع آنتی بادی به نام ایمونوگلوبولین IgA یا A ارتباط دارد، که می تواند شما را از سرماخوردگی و عفونت های دیگر محافظت کند. دانشمندان دانشگاه Wilkes در Pa Wilkes-Barre ، نمونه های بزاق ۱۱۲ دانشجو که مکررا رابطه جنسی داشته اند را مورد آزمایش قرار دادند و متوجه شدند که حاوی IgA است. کسانی که در گروه “مکرر” رابطه جنسی بودند یعنی یک یا دو بار در هفته، نسبت به سه گروه دیگر که در گزارش به آن اشاره شده بود(آندسته که رابطه جنسی را ترک کرده بودند، آندسته که رابطه جنسی کمتر از یک بار در هفته داشتند و آندسته که اکثر اوقات یعنی سه یا چند بار در هفته رابطه داشته اند) از سطح IgA بالا تری برخوردار بودند.

۳ _ رابطه جنسی کالری می سوزاند

سی دقیقه رابطه جنسی ۸۵ کالری یا بیشتر می سوزاند. این مقدار ممکن است زیاد تاثیر نداشته باشد، اما با افزودن ۴۲ جلسه نیم ساعته، ۳،۵۷۰ کالری خواهد سوخت یعنی بیش از اندازه لازم برای کم کردن یک پوند. با دو برابر کردن مدت زمان آن، میتوانید یک پوند را در ۲۱جلسه کم کنید. “دکتر Patti Britton متخصص روابط جنسی در لس آنجلس و رئیس انجمن تمایلات جنسی مربیان و درمانگران آمریکا میگوید، رابطه جنسی مقیاس بزرگتری از ورزش است ،” و از دو منظر فیزیکی و روانی ، برای این کار مفید است.

۴_ رابطه جنسی افزایش دهنده سلامت قلب و عروق

در حالی که ممکن است برخی از مسن ترها نگران سکته مغزی درهنگام فعالیت زیاد رابطه جنسی باشند، محققان انگلیسی به این مسئله معتقد نیستند. در یک تحقیق منتشر شده در مجله اپیدمیولوژی و بهداشت اجتماعی ، دانشمندان دریافتند که رابطه جنسی مکرر با سکته مغزی در ۹۱۴ مرد به مدت ۲۰ سال، ارتباطی نداشته است. و فواید سلامت قلبی رابطه جنسی در آنها پایان نگرفته است. محققان همچنین متوجه شدند که رابطه جنسی دو بار یا بیشتر در هفته در مقایسه با کسانی که رابطه جنسی کمتر از یک بار در ماه دارند، خطر ابتلا به حمله قلبی منجر به مرگ را در مردان به نصف کاهش میدهد.

۵_ رابطه جنسی، عزت نفس را تقویت میکند

طبق جمع آوری محققان دانشگاه تگزاس و قرار دادن آن در آرشیو رفتارهای جنسی، بالا رفتن عزت نفس یکی از ۲۳۷ دلیلی است که افراد رابطه جنسی دارند. این یافته ها،حسی را در دکتر Gina Ogden ، درمانگر جنسی و ازدواج و روانکاو خانوادگی در کمبریج، ماساچوست به وجود آورده است. اگر چه او متوجه شده است کسانی که در حال حاضر دارای اعتماد به نفس هستند نیز می گویند هنگامی که رابطه جنسی دارند، حس بهتری پیدا میکنند. او به سایت WebMDمیگوید “یکی از دلایلی که مردم رابطه جنسی دارند این است که احساس خوبی بدست میاورند. رابطه جنسی طولانی، با اعتماد به نفس آغاز می شود، و آن را افزایش میدهد و اگر رابطه جنسی توام با عشق باشد، موفق است ، و آنچه را که می خواهید، محقق خواهد کرد.”

۶ _ رابطه جنسی، صمیمیت را افزایش میدهد

داشتن رابطه جنسی و اورگاسم، سطح هورمون اوکسی توسین موسوم به هورمون عشق که به ما کمک می کند تا یکی باشیم و اعتماد کنیم را افزایش میدهد. محققان دانشگاه پیتزبورگ و دانشگاه کارولینای شمالی ۵۹ زن یائسه را قبل و پس از تماس با همسران خود که رابطه گرم داشته اند و در پایان در آغوش آنها بوده اند را ارزیابی کردند. آنها دریافتند که تماس بیشتر برابر است با سطح اوکسی توسین بالاتر. Britton میگوید اوکسی توسین به ما اجازه می دهد تا میل به تغذیه ورابطه داشته باشیم. همچنین اوکسی توسین بالاتر با احساس سخاوت نیزمرتبط است. بنابراین اگر ناگهان نسبت به معمول احساس سخاوت بیشتری به شریک زندگی خود داشتید، زائیده هورمون عشق است.

۷ _ رابطه جنسی، درد را کاهش می دهد

به خاطر جریان هورمون اوکسی توسین، اندورفین افزایش و درد کاهش می یابد. بنابراین اگر سر درد ، درد مفصل ، و یا علائم PMS ، پس از رابطه جنسی بهبود پیدا کرد، می توانید از سطح بالای اوکسی توسین تشکر کنید. در یک تحقیق منتشر شده در بولتن تجربی زیست شناسی و پزشکی ، ۴۸ نفر داوطلب که در معرض استنشاق بخار اوکسی توسین قرار گرفته بودند و سپس انگشتان خود را خراش داده بودند، آستانه درد آنها بیش از نصف کاهش یافته بود.

۸ _ رابطه جنسی خطر سرطان پروستات را کاهش می دهد

محققان استرالیایی در مجله بریتانیایی اورولوژی بین المللی گزارشی را به چاپ رساندند که، انزالهای مکرر به خصوص در مردان ۲۰ ساله، ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مراحل بعدی زندگی کاهش دهد. هنگامی که آنها به دنبال مردان مبتلا به سرطان پروستات و افراد بدون ابتلا بودند، هیچ ارتباطی بین سرطان پروستات ومردانی در سن دهه ۳۰ ، ۴۰ و ۵۰ بودند، پیدا نکردند. اما ، آنها دریافتند مردانی که در دهه سن ۲۰، پنج بار یا بیشتر در هفته انزال داشته اند، خطر ابتلا به سرطان پروستات را بعد از مرحله سوم زندگی، در خود کاهش داده اند. تحقیق دیگری که در مجله انجمن پزشکی آمریکا به چاپ رسیده بود، آشکار کرد که انزالهای مکرریعنی ۲۱ بار درماه یا بیشتر در مقایسه با انزالهای مکرر کمتر از چهار تا هفت بار در ماه ، با کم شدن خطر سرطان پروستات در مردان مسن مرتبط است.

۹ _ رابطه جنسی عضلات کف لگن را تحت کشش قرار میدهد

برای زنان ، انجام چند تمرین ماهیچه لگنی به نام Kegel در هنگام رابطه جنسی، چند مزیت را در بردارد. لذت شما بیشتر میشود، و همچنین این ناحیه تقویت میشود و کمک میکند خطر ابتلا به بی اختیاری در مراحل بعدی زندگی به حداقل برسد. برای انجام ورزش ابتدایی Kegel ، ماهیچه های کف لگن خود را منقبض کنید ، آنگونه که برای متوقف کردن جریان ادرار تلاش میکنید. تا سه شماره بشمارید، و سپس رها کنید.

۱۰ _ رابطه جنسی کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشید

با توجه به تحقیقات، اوکسی توسین منتشر شده در طول ارگاسم نیز خواب آور است. و مدت زمان خواب برای خیلی چیزهای دیگر خوب است ، مانند حفظ یک وزن و فشار خون مناسب. به یک چیزی باید فکر کرد، به خصوص اگر تعجب کرده اید و آن این است که چرا می توانید یک دقیقه فعال باشد و سپس خرناس بکشد.

منبع : 4funweb.ir

باز نشر » berroz.ir

 رابطه جنسی,رابطه زناشویی,رابطه جنسی سالم,مشکلات جنسی زن و مرد,رضایت,خانواده سالم,ارتباط جنسی سالم,راه صحیح رابطه جنسی زن و مرد,روابط عاشقانه,رضایت از رابطه

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

دیابت و روابط جنسی

مشکلات جنسی افراد مبتلا به دیابت

دیابت و روابط جنسی دیابت یا بیماری قند خون، بیماری اختلال در تولید هورمون انسولین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *