ناامن‌ ترین نرم‌افزارهای سال 2013

ناامن‌ ترین نرم‌افزارهای سال 2013 | Non- secure applications in 2013,آزمایشگاه GFI,پایگاه داده آسیب‌پذیری جهانی (NVD),شرکت اوراکل,شرکت سیسکو,شرکت مایکروسافت
ناامن‌ترین نرم‌افزارهای سال 2013

با توجه به مستندات پایگاه داده آسیب‌پذیری جهانی (NVD)، محققان دریافتند که در سال 2013 در هر روز 13 آسیب‌پذیری جدید گزارش و کشف و در مجموع 4794 آسیب‌پذیری امنیتی در این سال گزارش شده است.

با توجه به گزارش منتشر شده توسط آزمایشگاه GFI، در سال 2013 تعدادی آسیب پذیری پرخطر در بسیاری از برنامه‌های کاربردی محبوب و سیستم‌های عامل کشف شده است. با توجه به مستندات پایگاه داده آسیب‌پذیری جهانی (NVD)، محققان دریافتند که در سال 2013 در هر روز 13 آسیب پذیری جدید گزارش کشف شده است و در مجموع 4794 آسیب پذیری امنیتی در این سال گزارش شده است که در پنج سال اخیر بی‌سابقه بوده است. یک سوم از این آسیب پذیری‌ها در رده امنیتی “پرخطر” قرار گرفته است.
در میان تولیدکنندگان شرکت اوراکل با 514 آسیب‌پذیری امنیتی گزارش شده در صدر قرار دارد که 193 آسیب پذیری تنها مربوط به جاوا می‌شود و بیش از 100 آسیب پذیری در رده امنیتی “پرخطر” قرار داشته است. پس از آن شرکت سیسکو با 373 رخنه امنیتی در رده دوم قرار گرفت و شرکت مایکروسافت با 344 آسیب پذیری رده سوم را کسب کرد.
اما در بین مرورگرها، بیشترین آسیب پذیری در IE گزارش شده است و گوگل کروم در رده سوم قرار گرفته است. در این میان موزیلا فایرفاکس عملکرد بهتری داشت و در این مرورگر 149 آسیب پذیری گزارش شد و در مقایسه با IE و گوگل کروم در جایگاه بالاتری قرار گرفت.

منبع : بنا بر اعلام مرکز ماهر

بازنشر » berroz.ir

ناامن‌ ترین نرم‌افزارهای سال 2013 | Non- secure applications in 2013,آزمایشگاه GFI,پایگاه داده آسیب‌پذیری جهانی (NVD),شرکت اوراکل,شرکت سیسکو,شرکت مایکروسافت

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

پیشنهاد ما به شما

برد پرسپولیس مقابل استقلال 1-0 دربی 80 | و خشم استقلالی ها !

سوشا مکانی در پایان مسابقه با نشان دادن عدد 6 به هواداران خشم بازیکنان استقلال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *