خانه / پزشکی / نکات مفید پزشکی / ویتامین D و رفع خستگی بدن

ویتامین D و رفع خستگی بدن

رفع خستگی بدن, ویتامین دی, ویتامین d, افزایش انرژی بدن, سندروم, هورمون کورتیزول, مقاومت به انسولین, دیابت, سرطان پوست, آرتریت روماتوئید, اخبار پزشکی

متخصصان سلامت بر این باورند که افزایش سطح ویتامین D دریافتی بدن می‌تواند میزان انرژی را افزایش دهد.

در مطالعه انجام شده توسط تیم تخصصی دانشگاه ادینبورگ انگلیس از افراد شرکت کننده درخواست شد تا برای مدت 20 دقیقه دوچرخه سواری کنند. سپس این افراد اقدام به مصرف ویتامین D یا دارونما کردند و پس از گذشت دو هفته مجدد برای 20 دقیقه دوچرخه سواری کردند.

نتایج به دست آمده نشان داد افرادی که از ویتامین D مصرف کرده بودند این توانایی را داشتند که راحت تر و با زحمت کمتری دوچرخه سواری کنند. همچنین سطح هورمون کورتیزول در آنان پایین تر بوده‌ است. این هورمون همچنین با تنگ کردن عروق موجب بالا رفتن فشارخون می‌شود.

کمبود ویتامین D پدیده مربوط به عصر حاضر به حساب می آید و موثرترین شیوه جذب آن قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید است. هر چند برخی افراد به دلیل آنکه نور خورشید می تواند عامل بروز سرطان پوست و فرسوده شدن آن شود به اندازه کافی در تماس با نور خورشید قرار نمی گیرند.

vitamin+d--Fatigue (2)

همچنین کمبود ویتامین D یک سندرم خاموش است که با مقاومت به انسولین، دیابت، آرتریت روماتوئید و خطر فزاینده ابتلا به برخی سرطان ها مرتبط است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، یکی از موضوعات مطرح در مورد میزان نیاز بدن به ویتامین D این است که مقدار دقیق و مطلوب آن برای بدن مشخص نیست. برخی پزشکان عددد 75 را طبیعی و 80 تا 100 را مطلوب می‌دانند.

منبع: ایسنا
گردآوری و بازنشر : berroz.ir

رفع خستگی بدن, ویتامین دی, ویتامین d, افزایش انرژی بدن, سندرومهورمون کورتیزولمقاومت به انسولین, دیابتسرطان پوستآرتریت روماتوئید, اخبار پزشکی

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *