کاهش وزن بدون خطر با گرفتن روزه | weight loss

weightloss
کاهش وزن بدون خطر با گرفتن روزه | weight loss

روزه، بعنوان یک روش کاهش وزن، شهرت خوبی ندارد. اما بعضی از مردم آن را خیلی موثر می‌دانند. این روش، به رژیم گیرنده این امکان را می‌دهد که تا رسیدن زمان وعده‌ی غذایی بعدی، روی چیزهایی غیر از غذا تمرکز کند. همچنین دیگر نیازی به شمارش کالری‌ ها و کربوهیدرات ها نیست.

یک تفکر، این است که روزه خطرناک نیست، بلکه یک روش موثر برای کاهش وزن بحساب می‌آید. مدیریت تغذیه و انرژی دریافتی در مدت روزه داری، باعث تغییر زیادی در موثر بودن روش کاهش وزنتان می‌شود. همچنین احساسی که در حین انجامش دارید را نیز تغییر می‌دهد.

بسیار خب دوستان، مراحل زیر را دنبال کنید تا با روزه داری، بدون خطر وزن کم کنید :

گام اول

روزه‌ ی متناوب بگیرید. راه های زیادی وجود دارد که با استفاده از روزه‌ ی متناوب وزن کم کنید. شما برای زمان مشخصی روزه می‌ گیرید، مثلا ۲۰ ساعت، سپس حدود ۲ تا ۴ ساعت فرصت دارید که غذا بخورید. یک نوع دیگر از روزه‌ی متناوب شامل یک روز غذا خوردن معمولی، و روز بعد چیزی نخوردن است. کالری‌ ها را هم شمارش نمی‌ کنید.

گام دوم

همه‌ ی کالری‌ ها را بشمارید. وقتی که روزه‌اید مهم است که به میزان کالری که در زمان استراحت مصرف می‌ کنید توجه کنید. خوردن غذاهای بیهوده یا نوشابه‌ های شیرین، نه تنها فواید روزه را از بین خواهد برد، بلکه مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد بدنتان را نیز فراهم نخواهد آورد.

خوردن پروتئین بدون چربی، چربی های سالم و کربوهیدرات‌ های پیچیده، انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین می کنند تا از شما در زمان روزه داری محافظت کند.

گام سوم

ورزشتان را کم کنید. ورزش شدید، بطور معمول یک امتیاز بزرگ برای یک شیوه‌ی زندگی سالم است. اما اگر شما مصرف کالریتان را بشدت کاهش داده اید‌، ورزشتان را به پیاده روی آرام یا فعالیت های لذتبخش و سبک دیگر، محدود کنید. ورزش شدید، در حالیکه روزه اید ممکن است باعث افزایش خطر آسیب دیدگی شود و قطعا ادامه‌ ی روزه را سخت‌ تر می‌کند.

گام چهارم

به بدنتان توجه کنید. حتی برنامه‌ هایی که به بهترین شکل تنظیم شده‌اند نیز ممکن است مفید نباشد. اگر احساس بیماری می‌ کنید، سردرد دارید، در تمرکز کردن مشکل دارید یا بطور غیرطبیعی خسته هستید، شاید روزه برای شما سودمند نباشد. به بدنتان توجه کنید و یک برنامه‌ ی رژیمی دیگر پیدا کنید که برای سبک زندگیتان موثرتر باشد.

گام پنجم

برای زمان یا  دوره‌ ی مشخصی روزه بگیرید. روزه، فعالیتی نیست که می بایست بطور نامحدود ادامه یابد. در ابتدا تصمیم بگیرید که چه مدتی روزه خواهید بود. روزه گرفتن بدون برنامه، می‌تواند نتیجه‌ ی معکوس داشته باشد.

از آنجایی که وقتی وزن شما شروع به پایین آمدن کند، انگیزه‌ی بیشتری برای روزه گرفتن پیدا خواهید کرد، ممکن است یک الگوی نامنظم همیشگی در غذا خوردنتان ایجاد شود. اما داشتن یک تاریخ پایان قطعی برای برنامه‌ی روزه داری، باعث می‌شود که آسانتر با روزه گرفتن کنار بیایید.

weight loss
کاهش وزن بدون خطر با گرفتن روزه | weight loss

هشدارها

اگر دیابت یا هر نوع بیماری مزمن دیگری دارید، بدون مشورت با پزشکتان اقدام به روزه گرفتن نکنید.

نکات

در طی روزه برای جلوگیری از کم آبی، به مقدار زیاد آب بنوشید.

خیلی از مردم متوجه شده‌اند که جویدن آدامس یا مکیدن آب نبات‌های بدون شکر، به آنها کمک کرده تا به روزه پایبند باشند.

منبع : livestrong.com * fitnessmagazine.ir

بازنشر » berroz.ir

کاهش وزن بدون خطر با گرفتن روزه |  weight loss

درباره Asma

پیشنهاد ما به شما

رژیم لاغری | برای رفع حس گرسنگی هویچ بخورید !

یک کارشناس تغذیه با تاکید بر اهمیت گنجاندن هویج در برنامه غذایی روزانه گفت: انرژی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *