خانه / خانواده / زندگی سالم / 9 شرط لازم برای ازدواج مجدد مرد

9 شرط لازم برای ازدواج مجدد مرد

khianat4
9 شرط لازم برای ازدواج مجدد مرد

فارس: نايب رئيس اول كميسيون حقوقي و قضايي مجلس گفت: در بخش الحاقيه لايحه حمايت از خانواده علاوه بر موارد ذكر شده در قانون مدني موردي اضافه شد تا زوجه در صورت «عسر و حرج ناشي از ازدواج مجدد مرد» بتواند از دادگاه تقاضاي طلاق كند.

فرهاد تجري اظهار داشت: در لايحه حمايت از خانواده، ماده مربوط به تعيين سقف مهريه حذف شد و ازدواج مجدد مرد در صورت بارداري زوجه، توافق طرفين و شرط ضمن عقد ضروري است.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس گفت: ماده 23 لايحه حمايت از خانواده به مرد اجازه ازدواج مجدد را با 9 شرط مي‌دهد كه شامل رضايت همسر اول، عدم قدرت همسر اول به ايفاي وظايف زناشويي، عدم تمكين زن از شوهر پس از صدور حكم الزام به تمكين وي، ابتلاي زن به جنون يا امراض صعب‌العلاج و محكوميت قطعي زن در جرائم عمدي به مجازات حبس بيش از يك سال يا جزاي نقدي كه بر اثر عجز از پرداخت به بازداشت بيش از يك سال تبديل مي‎شود، است.

وي ادامه داد: ابتلاي زن به هرگونه اعتياد مضر كه به تشخيص دادگاه به اساس زندگي خانوادگي خلل وارد كند، سوء رفتار يا سوء معاشرت زن به حدي كه ادامه زندگي را براي فرد غيرقابل تحمل مي‌كند، ترك زندگي خانوادگي از طرف زن به مدت بيش از 6 ‌ماه، عقيم بودن زن و غايب شدن زن به مدت بيش از يك ‌سال، است كه بر اساس آن مرد اجازه ازدواج مجدد را خواهد داشت.

منبع : asriran.com

بازنشر » berroz.ir

9 شرط لازم برای ازدواج مجدد مرد

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

ایندیپندنت: داعش خانه به خانه به دنبال دختران ازدواج نکرده و مجرد است

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرده افراد مسلح عضو گروهک داعش در شهر بیجی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *