خانه / آموزش

آموزش

آموزش نرم افزار | آموزش کامپیوتر | آموزش اینترنت | سخت افزار, آموزش آنتی ویروس, آموزش فتوشاپ, آموزش ویرایش فیلم, آموزش وردپرس, آموزش ویندوز 8.1

آموزش رفع ارورهای گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools)

آموزش رفع ارورهای گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools)

آموزش رفع ارورهای گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools)

گوگل وبمستر تولزGoogle Webmaster Tools” یکی از ابزارهای عالی و پرکاربرد در دنیای وبمسترهاست که می توان با کمک آن درک بهتری از موقعیت سایت و بهبود آن برای افزایش کیفیت و در نتیجه سئوی سایت داشته باشیم.

ارورهای سایت موجب مشاهده نتایج نادلخواه کاربران می شود و هر چه این ارورها بیشتر شود در کاهش رتبه سایت تاثیر گذار است.

ارورهای سایت در گوکل وبمستر تولز

وقتی کاربر مطلبی را در اینترنت سرچ می نماید و با کلیک روی یک سایت که در نتایج اولیه گوکل است با صفحه ای که هیچ محتوایی در آن نیست روبرو می شود، به آن ارور 404 گفته می شود که هر چه تعداد این ارورهای بیشتر شود کاربران ناراضی تر می شوند.

با فیکس کردن ارورهای گوگل وبمستر تولز فقط می توان لینک هایی که از سمت گوکل به وب سایت شما می آید را درست کنید. در مرحله بعد باید بتوانید لینک های مرده ای که از دیگر وب سایت ها به سمت مطالب شما ارسال می شود را نیز رفع کنید که در بهبود سئوی سایت شما کمک شایانی کند.

دقت کنید گوگل برای هر سایتی با توجه به نوع و ارزش محتوایی آن بودجه مشخصی را برای یک سایت معین می کند و هر چه برخورد روبات ها با خطاهای سایت شما بیشتر شود، توجه سایت گوگل نسبت به سایت شما کمتر می شود.

آموزش ریدایرکت ارورهای سایت در گوگل وبمستر تولز | ارور 404 not found | ارور 404

ارور Not Found

بیشترین ارورهای سایت مربوط به ارورهای 404 می شوند که باید نسبت به رفع این ارورها حتما اقدام نمایید. زیرا آنها در گوکل ایندکس شده اند و هر بار که کاربر روی آنها کلیک می کند نتیجه مورد نظر خود را مشاهده نمی نماید.

علت رخ دادن ارورهای 404

علت رخ دادن ارورهای 404 در بیشتر موارد اشتباهات وبمسترهاست که به اشتباه آدرس پست های قدیمی را عوض می کنند یا خود پست ها را حذف می کنند. بدون توجه به اینکه این آدرس ها توسط روبات های گوکل ایندکس شده اند و با کلیک کاربر یا مراجعه روبات ها با صفحات مقصد روبرو نمی شوند.

گاهی اوقات نیز می خواهید داخل یک پست به یکی از مطالب دیگرتان لینک بدهید که لینکی که قرار می دهید را به دلیل اشتباه تایپی ناقص می شود و با کلیک بر روی آن با صفحه خطا روبرو می شوید.

یا یک وب سایت دیگر یا یک شخص در مطلب خود یا در یک انجمن به سایت شما لینک می دهد که در آن لینک نیز اشتباه تایپی وجود دارد.

علت بعدی رخ دادن ارورهای 404 هنگامی است که سایت را به دامنه جدیدی منتقل می نماییم و پوشه ها به درستی با آدرس جدید ست نشده اند.

پس باید قبل از هر گونه اقدامی در لینک های ایندکس شده نسبت به ریدایرکت آنها اقدام نمود. کافیست آنها را به صورت redirect 301 به آدرس های جدید یا صفحات مشابه آنها ریدایرکت کنید.
اگر می خواهید آن لینک ها برای همیشه پاک شوند کافیست آنها را به حال خود بگذارید یعنی همان ارور 404 و بر روی گزینه MARK AS FIXED در گوگل وبمستر تولز کلیک کنید.

رفع ارورهای گوگل وبمستر تولز
1- در قسمت گوکل وبمسترتولز در قسمت سمت چپ روی تیک علامت Crawl کلیک می کنیم و بعد روی Crawl Errors کلیک می کنیم.
رفع ارورهای گوگل وبمستر تولز
در این قسمت مشاهده می نماییم که در تب Not found تعداد 13 ارور را برای ما نمایش می دهد که در قسمت سمت راست :
کادر سبز : نوع ارور که 404 است
کادر آبی : تاریخ مشاهده ارور
را نمایش می دهد.
رفع ارورهای گوگل وبمستر تولز
برای فیکس کردن ارور های گوگل وبمستر تولز :
1- با کلیک روی این گزینه که به صورت پیشفرض روی 25 است، می توانید تعداد ارورهایی که در یک صفحه مشاهده می نماید را بیشتر کنید.
2- با کلیک روی این تیک می توانید همه ارورهای این صفحه را یکجا با هم انتخاب کنید.
3- برای فیکس کردن ارورها می توان روی گزینه mark as fixed کلیک کنید.

ارور Restricted by robots.txt

ارورهای این بخش توسط فایل robot.txt که در روت هاست سایت است ایجاد می شود. این فایل مجموعه قوانین دلخواه شما برای روبوت های گوگل است که به آنها می گوید چه مطالبی را در سایت شما می توانند مشاهده و ایندکس کنند و چه مطالبی را نمی توانند ایندکس کنند.

این ارورها بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارند که به شما می گویند تعدادی از آدرس های سایت شما توسط فایل robot.txt بلاک شده اند.

دقت کنید در فایل .htaccess اگر کدهایی را جهت ریدایرکت به آن اضافه نموده اید را نیز بررسی کنید که مشکلی در باز شدن آدرس های ریدایرکت شده ایجاد نکند.

ارور HTTP

صفحاتی که دارای ارور 403 هستند در فهرست ارورهای HTTP جای میگیرند که برای بررسی این ارورها از صفحه راهنمای گوکل خود باید کمک بگیرید.

ارور Not Followed

ارورهای Not Followed بیشتر به علت ارورهای ریدایرکت آدرس های سایت رخ می دهد که برای زمان کوتاهی تنظیم شده اند.

ارور های Timed Out

ارورهای Timed Out زمانی رخ می دهند که باز شدن یک سایت یا یک مطلب زمان زیادی طول می کشد که برای آن صفحات، روبات های گوگل ارور تایم اوت ثبت می کنند.

که برای رفع این ارورها کافیست آن صفحات را بررسی کنید که بیشتر این ارورها به علت سرور رخ می دهد. یا اینکه از سایت های دیگر بنری در سایت خود قرار داده اید یا بنرهای تبلیغاتی زیاد که بارگزاری آنها مدت زیادی را به خود اختصاص می دهد و این ارورها موجب کند شدن کلی سایت شما و در نتیجه افت رتبه سایت در نتایج گوگل می شود.

انواع ارورهای timed out :

ارورهای تایم اوت تنوع زیادی دارند که هر کدام راه حل های خود را دارند.
DNS lookup timeout : این ارور زمانی رخ می دهد که ربات های گوگل نمی توانند به سرور شما دسترسی پیدا کند.

برای بهتر متوجه شدن و رفع این ارور گوگل وبمستر تولز می توانید از از ابزار Pingdom استفاده نمایید که می تواند سلامت DNS شما را بررسی و مشکل له وجود آمده را به شما نمایش دهد.

URL-timeout : این ارور مربوط به یک مطلب یا صفحه خاص ایجاد می شود.

Robot.txt timeout : فایل روبوتکست یکی از بخش های مهم در هر سایت است که بر روی سئو و نتیجه رفتار روبات های گوگل با سایت شما بسیار تاثیر گذار می گذارد. دقت نمایید زمانی که گوگل آدرسی در سایت شما را پیدا نمی کند و سرور تایم اوت می شود گوگل تا زمانی که بتواند فایل ربوتکست را در سایت شما برای بلاک شدن آن صفحه بررسی کند، به جستجو برای یافتن فایل Robot.txt ادامه می دهد و از جستجوی مطالب سایت شما دست می کشد. که در نتیجه هر چه این جستجو طولانی تر شود منجر به ارور تایم اوت می شود.

ارور Unreachable

ارور Unreachable یا همان ارورهای غیر قابل دسترس می توانند نشات گرفته از مشکلات سرور یا DNS باشند.

این ارورها معمولا به ارور 500 معروف هستند و گاهی نیز دسترسی به صفحات توسط robot.txt بلاک شده اند.

ارور Soft 404

صفحاتی که داری محتوای کمی هستند گاها در دسته بندی گوکل به عنوان soft 404 قرار می گیرند.

بهترین گزینه برای دسته بندی hard 404 است، مخصوصا اینکه آن مطلب اگر جزو صفحات اصلی سایت است حتما آن صفحه را بررسی و در صورت نیاز آن را ریدایرکت کنید.

ارورهای گوگل وبمستر تولز

به طور کلی می توان گفت ابزار Google Webmaster Tools، ابزاری کارآمد و مفید برای وبمستران است که البته نمی توان گفت بدون عیب و ایراد است ولی ابزاری بسیار قدرتمند و مفید است.

گردآوری : وب سایت بروزآموزش سئو

آموزش ورود به سیف مود در ویندوز 10 | safe mode

آموزش ورود به سیف مود در ویندوز 10 | safe mode

آموزش ورود به سیف مود در ویندوز 10 | safe mode

سیف مودSafe Mode” یکی از قابلیت هایی است که می توان به محیطی امن از یک سیستم عامل دسترسی پیدا کنید که می توانید برای بررسی و یافتن و رفع مشکلات نرم افزاری استفاده نمود.

با ورود به محیط سیف مود، سیستم عامل فقط با برنامه های اصلی خود و بدون هیچ نرم افزار نصب شده بالا می آید و در این هنگام اگر مشکلی از سمت یک نرم افزار برای سیستم شما پیش آمده متوجه آن خواهید شد.

در این مطلب می خواهیم به آموزش ورود به محیط سیف مود در ویندوز 10 بپردازیم که این روش برای ورود به محیط safe mode در ویندوز 8 نیز مشترک است، ولی برای ویندوز 7 کافیست کلید f8 را هنگام بالا آمدن ویندوز بصورت مکرر فشار دهید.

بیشتر بخوانید »

آموزش شناسایی فونت های درون تصاویر با فتوشاپ

آموزش شناسایی فونت های درون تصاویر با فتوشاپ

آموزش شناسایی فونت های درون تصاویر با فتوشاپ

فتوشاپ نام یک نرم افزار بسیار پرکاربرد در دنیای نرم افزارهای گرافیک است که توسط شرکت معروف و محبوب Adobe ساخته شده است.

Adobe Photoshop، یک نرم افزار بر پایه پیکسل است و از آن برای ویرایش عکس، ساخت لوگو، بنر، کارت ویزیت… و طراحی وب سایت استفاده می شود.

امکانات زیادی درون نرم افزار فتوشاپ قرار داده شده که حتی کسانی که سال هاست با این نرم افزار سر و کار دارند از آنها بی اطلاع هستند.

یکی از مواردی که برای طراحان و علاقمندان دنیای گرافیک همیشه سوال بوده و هست پیدا کردن نام فونت های استفاده شده در تصاویر است که گاهی هیچ راه حلی برای آن نمی یابند.

یکی از قابلیت های عالی در نرم افزار فتوشاپ امکان شناسایی فونت های درون تصاویر است که می توان به راحتی چند کلیک فونت های درون تصویر را شناسایی نمود.

بیشتر بخوانید »

آموزش نرم افزار Mozilla Thunderbird

آموزش نرم افزار Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird نام یک نرم افزار از شرکت معروف موزیلا (Firefox) است که به جهت مدیریت ایمیل‌ها در یک نرم‌افزار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

از نکات جالب این نرم افزار مدیریت ایمیل می‌توان به سیستم امنیتی این برنامه برای مقابله با ویروس‌ها و ایمیل‌های اسپم اشاره کرد که می‌توان با استفاده از این نرم‌افزار از شر هرگونه مشکلات امنیتی و تبلیغات و هرزنامه‌ها راحت شوید.

این نرم‌افزار می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای نرم افزار مایکروسافت اوت لوک (Microsoft Outlook) باشد که دارای قابلیت‌های دیگری چون ذخیره نتایج جستجو، پشتیبانی از rss و کاربری ساده آن اشاره نمود.

از دیگر امکانات کاربردی این نرم افزار مدیریت ایمیل این است که با دارا بودن قابلیت شناسایی خودکار دیگر برنامه‌های میل کلاینت در سیستم شما می‌تواند آنها را همراه با آدرس‌ها و ایمیل‌های آنها به درون خود منتقل نماید.

قابلیت RSS به شما امکان مرور آخرین مطالب وب‌سایت های مورد علاقه شما را بدون نیاز به مراجعه کردن به همه آنها را می‌دهد و در استفاده از زمان بسیار به شما کمک می‌کند که بهترین نرم افزار مدیریت ایمیل برای ویندوز بشمار می‌آید.

همچنین این نرم افزار کاملا رایگان بوده و از زبان و فونت های فارسی کاملا پشتیبانی می کند و می توان آن را بر روی سیستم عامل های مختلف نصب نمود و از امکانات کاربردی آن استفاده نمود.

بیشتر بخوانید »

آموزش برگرداندن تغییرات ویروس ها با آنتی ویروس کسپرسکی

آموزش برگرداندن تغییرات ویروس ها با آنتی ویروس کسپرسکی

درود خدمت همه همراهان وب سایت بروز. در این پست در خدمتتون هستیم با آموزش برگرداندن تغییرات ویروس ها با آنتی ویروس کسپرسکی.

همگام و همسو با پیشرفت تکنولوژی های مفید، فن آوری های مخرب نیز پیشرفت می کنند و اگر اطلاعات کافی از دنیای کامپیوتر و اینترنت نداشته باشیم، خیلی راحت ما هم به یکی از قربانیان دنیای هکرها تبدیل می شویم که ابزارهای زیادی را برای ضربه زدن به ما در دسترس دارند.

ویروس ها، تروجان، مالوار، اسپای وار، حملات فیشینگ، دیداس DDOS و… از جمله روش‌های مورد استفاده هکرها و افرادی که قصد سرقت اطلاعات اشخاص را دارند هستند.

بدافزارها به محض ورود به سیستم‌های بی دفاع تغییراتی در تنظیمات سیستم عامل می‌دهند که ما از آنها بی خبر هستیم یا در هنگام کار با سیستم با ارورهایی مواجه می‌شویم. بیشتر سیستم‌هایی قربانی این بدافزارها می شوند که از محصولات امنیتی استفاده نمی‌کنند و سیستم عامل خود را آپدیت نکرده‌اند.

این تغییرات می‌تواند دسترسی آنها را به سیستم عامل مسلط‌تر کند و به راحتی بتوانند به سرقت اطلاعات افراد بپردازند بدون اینکه متوجه آنها شوند.

در این مطلب ما با آنتی ویروس کسپرسکی می خواهیم تنظیمات سیستم عامل ویندوز 10 را به حالت امن تغییر دهیم و اگر تغییراتی در سیستم انجام گرفته که از نظر امنیتی مشکلی می تواند برای ما ایجاد کند را به حالت قبل برگردانیم.

بیشتر بخوانید »

آموزش برش فیلم با نرم افزار Corel VideoStudio

آموزش برش فیلم با نرم افزار Corel VideoStudio

آموزش برش فیلم با نرم افزار Corel VideoStudio

درود و ضمن روز بخیر خدمت کاربران وب سایت بروز.

امروز در خدمت شما هستم با آموزش برش فیلم با نرم افزار Corel VideoStudio. نرم افزار کورل ویدیو استدیو یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای ویرایش فیلم در جهان است که نام قدیمی آن یولید ویدیو استدیو (Ulead Video Studio) است. امکانات این نرم افزار بسیار کامل بوده و برای آن پلاگین های زیادی وجود دارد که می توان با آن اقدام به ویرایش و تولید ویدیوهای زیبایی کرد.

خوب در این آموزش می‌خواهیم اقدام به برش فیلم کنیم و در حال حاضر از آخرین ورژن نسخه 2018 استفاده می نماییم که بسیار ساده بوده و براحتی می توانید از قابلیت های زیاد آن استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید »

آموزش فعال سازی کسپرسکی Kaspersky internet security

آموزش فعال سازی کسپرسکی برای ورژن 2019 تست شد

آموزش فعال سازی کسپرسکی

با سلام و ضمن خسته نباشید, حالتون ؟ امروز در خدمتتون هستم با آموزش فعال سازی 30 روزه آنتی ویروس کسپرسکی بصورت رایگان ( تریال ) و آموزش تمدید فعال سازی .

شرکت روسی کاسپرسکی یکی از پیشروترین کمپانی ها در زمینه تولید محصولات امنیتی در سراسر جهان است که همیشه در بین تست های معتبر جهانی رتبه های اول تا سوم را به دست می آورد. تجربه کاربری شخصی من بعد از 6 سال استفاده از این محصول امنیتی یک محیط امن و بدون مشاهده اختلال در سیستم است. البته دقت نمایید منظور من این نیست که امنیت کامل … چون در دنیای آی تی همه به نوعی در حال گرفتن گزارش از کاربران خود هستند. ولی خوب به طور قاطعانه می توانم بگویم که در این مدت هرگز با داشتن آنتی ویروس کسپرسی ( اینترنت سکیوریتی کسپرسکی) سیستمم ویروسی نشده و تداخلی در کارکرد آن ایجاد نشده است و البته سیستم های زیادی را با دیسک نجات کسپرسکی بازیابی و پاکسازی کرده ام.

در ادامه به روش فعال سازی کسپرسکی می پردازیم که می توانید به مدت 30 روز از آن استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید »

آموزش برنامه واتس اپ | WhatsApp

آموزش برنامه واتس اپ | WhatsApp

آموزش برنامه واتس اپ, WhatsApp

درود

در خدمتتون هستیم با آموزش برنامه واتس اپ.

برنامه واتس اپ از پر کاربرترین برنامه های پیام رسان است که مؤسس شرکت و سازنده این برنامه یان کوم است. برنامه واتس اپ رایگان بوده و برای همه گوشی‌های هوشمند مانند اندروید، آیفون، ویندوز فون، بلک بری و سیستم عامل‌های قدیمی مانند سیمبین ارائه شده است. تعداد کاربران واتس آپ در سال 2013 بیش از 300 میلیون نفر بود که این تعداد ماهی یکبار آنلاین بودند و در اول فوریه 2016 تعداد کاربران واتس اپ از مرز یک میلیارد نفر گذشت. با برنامه واتس اپ می‌توان اقدام به ارسال و دریافت پیام‌های متنی و انواع فایل صوتی و تصویری نمود. از جمله امکانات عالی دیگر آن امکان تماس رایگان با واتس اپ و همچنین تماس تصویری رایگان با واتس اپ است.

امنیت برنامه واتس اپ بسیار بالاست و از شیوه رمزگذاری در تبادل پیام استفاده می‌کند که بدافزارها نمی‌توانند به پیام‌ها و فایل‌های کاربران دسترسی داشته باشند. در این برنامه نیز امکان تایید دو مرحله‌ای اضافه شده است.

بیشتر بخوانید »

آموزش برنامه مکس پلیر | MX player

آموزش برنامه مکس پلیر | MX player

آموزش برنامه مکس پلیر, MX player

درود

امروز در خدمتتون هستیم با آموزش برنامه مکس پلیر که یکی از بهترین پلیرهای فیلم برای اندروید است.

فیلم دیدن یکی از بهترین گزینه‌ها در زندگی‌های پیچیده امروزی است که انسان را از حال و هوای خستگی و تکراری روزمره جدا می‌کند. به علت قابلیت در دسترس بودن بیشتر افراد در گوشی و تبلت خود به تماشای فیلم‌ها می‌نشینند. با توجه به زیاد بودن برنامه‌های پخش فیلم برای گوشی های اندروید، امروز یکی از بهترین برنامه های پخش فیلم را برای شما معرفی می‌کنیم که دارای تمامی امکانات کاربردی است که می‌توان با آن به تماشای فیلم و سریال و مستند پرداخت.

بیشتر بخوانید »

آموزش تصویری قرار دادن رمز در اندروید

آموزش تصویری قرار دادن رمز در اندروید

آموزش تصویری قرار دادن رمز در اندروید

امنیت یکی از موضوعات مهم در دنیای امروزه است که روز‌به‌روز به سمت دنیایی می‌رویم که عملا همه ارتباطات در بستر اینترنت انجام می‌شود. گوشی‌های هوشمند نیز با توجه به این پیشرفت امکانات خود را ارتقا داده‌اند و یکی از سیستم عامل‌های موبایل که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد اندروید است که با اینکه در ورژن‌های قبل از 5 امنیت پایینی داشت، ولی در ورژن‌های بعدی امنیت آن بیشتر شده است. در این مطلب که برای کاربران مبتدی گوشی‌های هوشمند اندرویدی تهیه شده به یکی از سوالات مهم آنها یعنی چگونه برای گوشی رمز بگذاریم پاسخ می‌دهیم که به راحتی می‌توانند با گذاشتن پسورد روی گوشی اندروید خود یک گام به سمت حفاظت از اطلاعات موبایل خود بردارند. روش‌های متفاوتی برای قرار دادن قفل برای گوشی اندرویدی وجود دارد مانند : پترن، پین، پسورد و در گوشی‌های جدیدتر اثر انگشت و تشخیص چهره.

بیشتر بخوانید »