زندگی سالم

راه های افزایش هورمون های شادی

راه های افزایش هورمون های شادی

آیا با هورمون‌های شادی که در مغز ترشح می‌شود آشنا هستید؟

دوپامین (Dopamine)، سروتونین (Serotonin)، اکسی توسین (Oxytocin) و اندورفین (Endorphins) هورمون‌های شادی می‌باشند.

راه های افزایش هورمون های شادی

ما می‌خواهیم شما را با راه‌ های افزایش هورمون های شادی در بدن آشنا کنیم.

مطالعه بیشتر »

بیماری های مقاربتی که مردان ممکن است از ابتلا به آن بی خبر باشند.

بیماری های مقاربتی که مردان ممکن است از ابتلا به آن بی خبر باشند.

بیماری های جنسی، بیماری HPV

بیماری های مقاربتی مشکلی است که مردان و زنان احتمالا با آنها روبرو می شوند. در صورتی که یک سری نکات حساس را رعایت نکنید، این بیماری ها امکان دارد به سراغتان بیایند. یک سری بیماری های مقاربتی وجود دارد که مردان و زنان ممکن است به این بیماری ها مبتلا شده باشند اما خودشان بی خبر باشند. حال در این مطلب قصد داریم درباره پیشگیری از بیماری های مقاربتی و درمان بیماری های مقاربتی با شما صحبت کنیم.

مطالعه بیشتر »

ورزش های دوران بارداری کدامند؟

ورزش های دوران بارداری کدامند؟

ورزش های دوران بارداری

ورزش در دوران بارداری بسیار لازم و ضروری است و امروزه این موضوع اثبات شده است. ورزش هم برای مادران باردار مفید است و هم برای جنین بسیار مفید است. ورزش مادر را برای زایمان آماده تر می کند و موجب می شود زایمان راحت و آسانی داشته باشد. همچنین ورزش در دوران بارداری کمر درد در دوران بارداری را تسکین می دهد بی خوابی مادر را بهبود می بخشد.

حال باید بدانیم که ورزش های دوران بارداری کدامند؟ با ما همراه باشید تا به این ورزش ها اشاره کنیم.

مطالعه بیشتر »

مشکلات جنسی افراد مبتلا به دیابت

دیابت و روابط جنسی

دیابت و روابط جنسی

دیابت یا بیماری قند خون، بیماری اختلال در تولید هورمون انسولین است که کار آن تبدیل مواد قندی و نشاسته در بدن به انرژی است. دیابت در رده بیماری‌های شایع مرگ و میر در جان رتبه ششم را به خود اختصاص داده و عوارض بیماری دیابت می‌تواند موجب اختلال جدی در زندگی فرد شود. این بیماری به دو نوع :دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 تقسیم می‌شود.

یکی از عوارض بیماری دیابت را می‌توان ایجاد ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ دانست که با پایین آمدن فشار خون سفتی آلت که وابسته به افزایش جریان خون است اتفاق نمی‌افتد. این مشکل می‌تواند در روابط زناشویی حتی ازدواج نیز تاثیر بگذارد تا جاییکه در دنیای جستجوی گوگل می‌توانید کلمات تامل برانگیزی را که در این‌باره خیلی سرچ شده‌اند مانند : دیابت و روابط زناشویی – ازدواج با مرد دیابتی – دیابت ونزدیکیازدواج با پسر دیابتی –  ناتوانی جنسی دیابت و غیره را مشاهده کنید، و این حاکی از یک نگرانی بزرگ برای ازدواج با این بیماران و مسائل بعدی مانند اختلالات روحی روانی در این افراد است!.

مطالعه بیشتر »

زود انزالی چیست و راه های درمان ؟

زود انزالی

زود انزالی

زودانزالی یکی از اختلالات جنسی است که به آن انزال زودرس نیز می‌گویند. این اختلال در مردها شایع است و هنگامی که مرد در رابطه جنسی با همسر، قبل از ارضا شدن زن ارضا می‌شود، در واقع دچار مشکل  زود انزالی شده است.

داشتن یک جامعه درست و سالم نیاز به آرامش درونی خانواده‌ها دارد. رضایت رابطه جنسی بین زن و مرد در این بین یکی از مهم‌ترین عامل‌های ثبات جامعه است. امروزه تعداد زیادی از زنان و بویژه مردان برای مشکلات ناتوانی جنسی به کلینیک سلامت خانواده مراجعه می‌کنند، که عدم درمان این موضوع مهم، می‌تواند به افسردگی و اضطراب در زوجین و اثرات مخرب آن در جامعه ختم شوند.

در کشور آمریکا 25 تا 40 درصد مردان دچار زودانزالی هستند که بنا بر اظهارات متخصصین این درصد در کشور ما بسیار بیشتر از سایر کشور هاست.

مطالعه بیشتر »

احکام اسلام در صیغه کردن دختر باکره

احکام اسلام در صیغه کردن دختر باکره

صیغه کردن دختر باکره

صیغه یا عقد موقت به نوعی از ازدواج اطلاق می شود که در آن برای مدتی معلوم زن و مرد با هم ازدواج می کنند. قوانین ازدواج موقت در دین اسلام برای دختران باکره و غیر باکره متفاوت است در این مطلب که از وب سایت اسلام کوست “islamquest” گرفته شده است با آشنا می شویم.

مطالعه بیشتر »

ازدواج با کلیپس جماعت ممنوع ! | ازدواج موفق

clips
ازدواج با کلیپس جماعت ممنوع !

رویایی است که همسرتان دایما کنارتان باشد و حتی یک لحظه هم تنهای تان نگذارد؟ رویایی ست که برای همه کارهایش با شما تماس بگیرد و بگوید حرف، حرف توست؟ رویایی ست که هیچ وقت، هیچ نظری نداشته باشد و همیشه پی نظر شما باشد؟

مطالعه بیشتر »

9 شرط لازم برای ازدواج مجدد مرد

khianat4
9 شرط لازم برای ازدواج مجدد مرد

فارس: نايب رئيس اول كميسيون حقوقي و قضايي مجلس گفت: در بخش الحاقيه لايحه حمايت از خانواده علاوه بر موارد ذكر شده در قانون مدني موردي اضافه شد تا زوجه در صورت «عسر و حرج ناشي از ازدواج مجدد مرد» بتواند از دادگاه تقاضاي طلاق كند.

مطالعه بیشتر »

روزه داری در هنگام بارداری و افزایش بهره هوشی کودک ؟

ramadan_karim_by_almahy
روزه داری در هنگام بارداری و افزایش بهره هوشی کودک ؟

تاثیر طولانی مدت روزه داری در طول بارداری بر روی شد مغزی جنین هنوز نامشخص است، این مطالعه با هدف ارزیابی تاثیر روزه داری مادران در ماه رمضان بر رشد هوشی فرزندشان اجرا شد.

مطالعه بیشتر »