خانه / خانواده / مسائل زناشویی / آموزش استفاده از کاندوم | کاندوم چیست

آموزش استفاده از کاندوم | کاندوم چیست

آموزش استفاده از کاندوم

آموزش استفاده از کاندوم | مسائل جنسی kandom 1
آموزش استفاده از کاندوم | مسائل جنسی

چرا بايد از کاندوم استفاده کنيم؟ آنچه که امروزه نياز به شناخت و آموزش استفاده صحيح از کاندوم را ضروری می کند، نقش موثر و اثبات شده آن در جلوگيری از بيماری های آميزشی و از جمله ايدز می باشد…. آنچه که امروزه نياز به شناخت و آموزش استفاده صحيح از کاندوم را ضروری می کند، نقش موثر و اثبات شده آن در جلوگيری از بيماری های آميزشی و از جمله ايدز می باشد. کاندوم بهترين محافظ در برابر بيماری های آميزشی محسوب ميشود. چون کاندوم صرفنظر از جنسيت افراديکه با يکديگر نزديکی جنسی انجام ميدهند، مانع از ارتباط و آميختن ترشح های داخلی و يا راه پيدا کردن ويروس های احتمالی به خون شرکای جنسی می شوند که اصلی ترين راه انتقال بيماری های آميزشی است.استفاده از کاندوم با توجه به ارزان بودن و استفاده آسان آن در مقابل ابتلا به انواع بیماریهای مقاربتی و ایدز امری عقلانی است، چرا که ابتلا به اين بيماری ها هزینه‌های درمانی سنگین و خلاهای روانی بسیاری را درپی خواهد داشت.به علت پایین بودن فرهنگ مصرف و کم بودن اطلاعات، گاهی افراد اظهار میکنند که مصرف کاندوم باعث پایین آمدن لذت میشود که این فقط وهم و تفکر غلط است ومصرف کاندوم هیچ تاثیری در این پدیده ندارد.

دلايل استفاده از کاندوم

1. کاندوم تنها وسيله ای است که قادر به پيشگيری از بيماری های آميزشی و از همه مهمتر ايدز است. در صورت استفاده صحيح و هميشگی 2. کاندوم يکی از مطمئن ترين راه های پيشگيری از بارداری ناخواسته در صورت استفاده صحيح و هميشگی است. 3. کاندوم بر خلاف بعضی از راه های پيشگيری از بارداری دارای هيچگونه عوارض جانبی نمی باشد. 4. کاندوم ها درشکل ها، رنگ ها، طعم و بو، بافت ها و اندازهایی متنوع ارايه می شوند که می توانند لذت در نزديکی را افزايش دهند. 5. کاندوم را می توان به راحتی از داروخانه ها، سوپر مارکت ها و مغازه ها تهيه کرد و مانند ديگر راه های پيشگيری نيازی به نسخه پزشک ندارد. 6. کاندوم مشکلات موجود در نزديکی مانند زود ارضايی را کاهش می دهند. 7. استفاده از کاندوم بسيار ساده است. تنها با کمی تمرين در مورد نحوه استفاده صحيح از آن شما قادر خواهيد بود از لذت ارتباط جنسی با اطمينان خاطر کامل بهره ببريد. 8. کاندوم را تنها در موقع نزديکی و همخوابگی بايد استفاده کرد. بر خلاف ديگر راه های پيشگيری که شما بايستی زمان مصرف و نوع استفاده از آن ها را مد نظر داشته باشيد.

نکات مهم در مورد استفاده از کاندوم:

◄ از استفاده همزمان مواد چرب کننده، روغن، مواد ضد عفونی کننده پزشکی (لوسيون) و مشتقات نفتی مانند وازلين برای چرب تر کردن کاندوم خودداری کنيد. اين مواد می توانند کاندوم را سوراخ ويا پاره کنند. تنها از ژل ها يا کرم های مخصوص و يا اسپرم کش های مکمل مخصوص که درداروخانه ها قابل دسترسی است استفاده کنيد.

◄ بسته حاوی کاندوم را بدقت و به آرامی باز نماييد و به هيچ وجه از قيچی و اجسام نوک تيز استفاده نکنيد.

◄ کاندوم را در حالت سخت شدن آلت تناسلی مردانه قبل از انجام نزديکی استفاده نماييد، زيرا در ترشحات مرد قبل از انزال نيز اسپرم وجود دارد. کاندوم بايد تمام طول آلت تا قاعده را بپوشاند.

◄ در هر بار نزديکی از يک کاندوم جديد استفاده شود.

◄ از هر کاندوم فقط يک بار استفاده کنيد.

◄ قبل از استفاده به تاريخ پايان مصرف آن توجه کنيد.

◄ از مصرف کاندوم‌های تاريخ گذشته، چسبناک و شکننده بدليل افزايش احتمال پارگی اجتناب نماييد.

◄ کاندوم‌ها را از حرارت، نور، فشار و رطوبت دايمی دور نگاه داريد زيرا احتمال سوراخ شدن و پارگی در آن افزايش می يابد و نمی توان به آن اطمینان کرد مثلا کیف پول جیبی شما که هر روز متحمل فشار است جای مناسبی برای نگهداری کاندوم نیست.

منبع : niksalehi.com

بازنشر » berroz.ir

آموزش استفاده از کاندوم | مسائل جنسی

درباره ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *