خانه / اخبار / اخبار مختلف / بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدنمان می افتد ؟

بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدنمان می افتد ؟

بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدنمان می افتد ؟
بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدنمان می افتد ؟

بوی بدی که از بدن مرده به مشام می رسد، ناشی از دو ماده زیستی به نام مولار و کاداورین است که بوی بسیار منزجرکننده ای دارند. انجمن شیمی امریکا فیلمی منتشر کرده که فرآیند گام به گامی که هنگام مرگ برای بدن رخ می دهد را به نمایش می گذارد.

در این فیلم، غیرفعال شدن کارکردهای بدن تا دفن آن به چشم می خورد و مطابق آن، نخست قلب پمپاژ خون را متوقف می کند. بنابراین جریان خون در سراسر بدن قطع و این موضوع موجب لخته شدن خون و ضخیم شدن آن می شود.

پس از آن نیروی گرانش در فرآیندی موسوم به «هیپوستاز بعد از مرگ» موجب سقوط خون می شود. بدون گردش خون، دمای بدن نیز افت می کند و عضلات در فرآیندی به نام «جمود نعشی» سفت می شوند. توقف گردش خون، تنفس را نیز قطع می کند و این بدین معناست که هیچ خونی به سلول ها نمی رسد.

این موضوع مانع از تولید ATP توسط میتوکندری موجود در سلول می شود. مولفه ATP نوعی ماده شیمیایی است که برای بسیاری از مسئولیت های بدن به کار می رود.

این امر منجر به ترشح آنزیم هایی مانند آنزیم های لیزوزومی می شود؛ این آنزیم ها محیطی خلق می کنند که برای باکتری ها و قارچ ها بسیار جذاب بوده و بنابراین آنها شروع به تجزیه کردن بدن می کنند.

بوی بدی که از بدن مرده به مشام می رسد، ناشی از دو ماده زیستی به نام مولار و کاداورین است که بوی بسیار منزجرکننده ای دارند. دیگر ترکیبات بدبو شامل دی متیل دی سولفید و دی متیل تری سولفید است که هر دو شامل سولفور هستند و بوی تخم مرغ گندیده می دهند.

این مولفه ها به همراه بسیاری از گازهای دیگر موجب متورم شدن زیاد بدن به هنگام ادامه تجزیه می شود. در نهایت طی یک سال، بخش اعظم گوشت بدن تجزیه می شود و در طول 40 تا 50 سال استخوان های بدن خشک و شکننده می شوند اما می توانند تا صدها سال حفظ شوند.

منبع : به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایسنا

بازنشر » berroz.ir

بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدنمان می افتد ؟

درباره ی admin

همچنین ببینید

زالو درمانی و فواید آن | علم ایرانی که خود از آن جا مانده ایم

رییس نخستین همایش بین المللی زالو گفت: مشاهیرپزشکی ایران زالو درمانی را در به دنیا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *