خانه / پزشکی / بیماری ها / خوابیدن بعد از غذا موجب کاهش حافظه و ضعف بینایی می‌شود

خوابیدن بعد از غذا موجب کاهش حافظه و ضعف بینایی می‌شود

خوابیدن بعد از غذا موجب کاهش حافظه و ضعف بینایی می‌شود khabidan bad az qaza
خوابیدن بعد از غذا موجب کاهش حافظه و ضعف بینایی می‌شود

یک کارشناس طب سنتی گفت: بلافاصله بعد از غذا خوابیدن به بدن ضرر می‌رساند و موجب تولید خون غلیظ و همچنین، کاهش حافظه و ضعف بینایی می‌شود. نگاه کردن به صورت دیگران هنگام غذا، داغ غذا خوردن و عجله داشتن در غذا خوردن نیز مذموم است.

سید جواد علوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره مسائلی که در غذا خوردن مذموم است، اظهار داشت: خوردن بیش از یک وعده غذای پختنی در روز از مسائلی است که خود می‌تواند عاملی برای بیماری شود.

به گفته ویاگر افراد تنها وعده غذای پختنی در روز مصرف کنند از بسیاری از بیماری‌های پیشگیری می‌شود و افراد اضافه وزن پیدا نمی‌کنند و همیشه با نشاط هستند؛ زیرا با افزایش سن مخصوصاً بالای 35 سال سیستم‌های بدن انسان به مرور فرسوده می‌شود، پس بهتر است افراد تا جایی که می‌توانند غذاهای زودهضم مصرف کنند.
این کارشناس طب سنتی ادامه داد: انجام فعالیت‌های سنگین مانند ورزش کردن بعد از غذا مناسب نیست. همچنین، مشغول کردن ذهن به مسائل متفرقه مانند گوش کردن به موسیقی، تماشای تلویزیون، مطالعه کردن و غیره موجب عدم تمرکز می‌شود و به دنبال آن سوءهاضمه رخ می‌دهد.
نگاه کردن به صورت دیگران هنگام غذا و غذا خوردن داغ مذموم است
علوی افزود: هنگام عصبانیت افراد غذا نخورند. همچنین، پرخوری نکنند، نگاه کردن به صورت دیگران هنگام غذا، داغ غذا خوردن و عجله داشتن نیز در غذا خوردن مذموم شناخته شده است.
وی عنوان کرد: بلافاصله بعد از غذا، خوابیدن به بدن ضرر می‌رساند و موجب تولید خون غلیظ و همچنین، کاهش حافظه و ضعف بینایی می‌شود، در این راستا مصرف مواد لبنی همراه با ترشی‌ها موجب فساد غذا و انجماد مواد لبنی در معده می‌شود.
این کارشناس طب سنتی گفت: ایستاده غذا خوردن، پشت میز و صندلی نشستن و کفش به پا داشتن هنگام غذا خوردن مذموم شناخته شده است. همچنین، پاک کردن گوشت چسبیده به استخوان به طوری که چیزی نماند نیز خوب نیست.
علوی خاطرنشان کرد: مصرف انواع ترشی و شور همراه با برنج تولید کولیت می‌کند. همچنین، مصرف فرآورده‌های لبنی با گوشت موجب جذام، ویتیلیگو و کولیت می‌شود و مصرف انار بعد از غذاهایی که با گوشت و حبوبات تهیه شده باشد موجب نفخ و عدم هضم غذا می‌شود.

منبع : tasnimnews.com

بازنشر » berroz.ir

خوابیدن بعد از غذا موجب کاهش حافظه و ضعف بینایی می‌شود

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

دلیل اینکه بعد از نهار خواب آلوده می شویم ؟

نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که خوردن مقادیر بیشتری از غذاهای پرچرب مثل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *