خانه / پزشکی / سلامت جسمی / رابطه ی جالب بین دندان های سالم و قدرت حافظه ی بیشتر !

رابطه ی جالب بین دندان های سالم و قدرت حافظه ی بیشتر !

Dental health and memory
رابطه ی جالب بین دندان های سالم و قدرت حافظه ی بیشتر !

بهداشت دهان و دندان بیش از آنچه شما تصور بکنید در سلامت جسمانی شما اثر گذار است، شاید باورش سخت باشد اما آنهایی که دندان های سالم تری دارند غالباً حافظه بهتری هم دارند.

آخرین تحقیقات انجام شده نشان داده اند، تعداد دندان های سالم با حافظه و سرعت راه رفتن افراد ارتباط مستقیمی دارد. در واقع هر چه دندان های خراب افراد بالای 60 سال بیشتر باشد عملکرد حافظه و سرعت حرکتشان 10 درصد کاهش می یابد. وجود چنین رابطه زمانی مشخص شد که دانشمندان سایر عوامل مؤثر در سلامتی از قبیل: سبک زندگی، سیگار کشیدن، الکل نوشیدن و حتی پایگاه اجتماعی- اقتصادی افراد را به خوبی مورد مطالعه قرار دادند.

پس از وارسی تمامی موارد ذکر شده این نتیجه حاصل شد که، پیرزن ها و پیرمردهای بدون دندان نسبت به دیگران با سرعت بسیار کمتری راه می روند. این یافته ها بیش از همه در گروه سنی 60 تا 74 مشاهده می شود، به گفته دانشمندان در مورد افرادی بالای 74 سال وضوح یافته به این شدت نیست.

بنابراین از دست دادن هر یک از دندان ها به معنای از دست رفتن بخشی از حافظه و توان مغزی است. از این پس می توان با در نظر گرفتن تعداد دندان های خراب هر فرد زمان زوال و اضمحلال حافظه او را پیش بینی کرد.

منبع : به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از زیست نیوز

گردآوری و بازنشر » berroz.ir

رابطه ی جالب بین دندان های سالم و قدرت حافظه ی بیشتر !

درباره ی admin

همچنین ببینید

سفیدی که دندان‌ ها را سیاه می‌کند | مضرات شکر

بسیاری از مردم بدون اطلاع از فواید یا مضرات شکر، آن را همنشین سفره‌های خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *