خانه / اخبار / اخبار ایران و جهان / مخالفان‌ بشار اسد خواستار جدایی‌ خوزستان‌ شدند! * Riad al-Asaad

مخالفان‌ بشار اسد خواستار جدایی‌ خوزستان‌ شدند! * Riad al-Asaad

مخالفان‌ بشار اسد خواستار جدایی‌ خوزستان‌ شدند! * Syria News

ایران به اشغال استان خوزستان‌ خاتمه دهد!!

ریاض الاسعد، فرمانده شورشیان مسلح سوریه موسوم به “ارتش آزاد” در بیانیه ای که امروز منتشر شد، استان خوزستان را متعلق به اعراب دانست و از ایران خواست به اشغال این استان خاتمه دهد.

به گزارش جنوب نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شخصی به نام ریاض الاسعد که پس از اعتراض های سوریه و سرازیر شدن پول قطر و عربستان و سلاح های امریکایی و غربی به این کشور، در لندن به عنوان فرمانده شورشیان مسلح معرفی شده است، در بیانیه ای ضمن اعتراف به شکست نیروهایش در حمص، از ایران خواست به اشغال اهواز خاتمه دهد.
 
الاسعد که همانند سران برخی کشورهای عربی، از آشکار بودن نوکری برای امریکا و رژیم صهیونیستی احساس خوبی ندارد، در بیانیه خود به اعراب اطلاع داد که اختلافات ایران و امریکا کلامی و ساختگی است و حزب الله نیز همین رابطه را با اسرائیل دارد.
 
وی در این بیانیه که خطاب به سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان صادر شده، به اعراب قول داد که حمص، دمشق، یرموک و حتی قدس را نیز آزاد خواهد کرد و از ایران خواست به اشغال استان خوزستان خاتمه دهد.
 
پیش از ریاض الاسعد، صدام حسین چنین نظری درباره خوزستان داده بود و کویت و عربستان نیز مبالغ هنگفتی به او کمک می کردند و برایش اسلحه می خریدند، اما پس از مقاومت حزب الله ایران، صدام دید اگر به کویت و عربستان حمله کند، بهتر است و در مدت یک ربع ساعت تمام کویت و بخشی از عربستان را تصرف کرد. بعدها امریکا سران این کشورها را که قبل از حرکت ارتش صدام، فرار کرده بودند، به تاج و تختشان بازگرداند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

دلیل اصلی شکست امام حسین و سرنوشت امام علی نبود احمدی نژاد بود ! | حجت الاسلام دادیزاده

سخنران مراسم تبریز، احمدی نژاد را هم ابراهیم خلیل نامید و هم لشکر رعب حضرت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *