خانه / اخبار / آیا شما از یارانه بگیرهایی هستید که حذف خواهید شد؟ * یارانه

آیا شما از یارانه بگیرهایی هستید که حذف خواهید شد؟ * یارانه

آیا شما از یارانه بگیرهایی هستید که حذف خواهید شد؟ * یارانه

مگر مي‌شود به کسي که ملک 12 ميليارد توماني و يا حتي 1 ميليارد توماني دارد يارانه بدهيم يا کسي که با ماشين 800 ميليون توماني يا يک ميلياردي در خيابان‌ها جولان مي‌دهد يارانه تعلق گيرد؟” این جمله بخشی از اظهارات یک عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس درباره یارانه بگیر هاست.

یارانه بگیر هایی که زمزمه قطع یارانه نقدی آنها این روزها ورد زبان هاست.بنابر نظر مجلس باید عده ای از یارانه بگیرها حذف شوند. دولتی ها اما به گواه خبر ها با حذف عده ای از یارانه بگیرها مخالفند تا به این ترتیب دوبارهاختلاف نظر یارانه ای بین وکلای ملت و دولتی ها بالا بگیرد.

اختلاف نظری که به نظر می رسد با تعامل دولت و مجلس به زودی به نتیجه برسد.

در هر حال، غلامعلي جعفرزاده درادامه موافقت های مجلس با حذف یارانه نقدی دهک های بالای جامعه با بيان اينکه براي حذف يارانه‌ي دهک‌هاي بالاي درآمدي نياز به تصويب قانون جديد وجود ندارد، گفته: طبق قانون فعلي همه‌ي 76 ميليون ايراني واجد شرايط دريافت يارانه نقدي نيستند.

وی تاکید کرده: من با ورود مجلس به موضوع حذف يارانه‌ي دهک‌هاي بالا مخالفم، زيرا قانون در اين باره صراحت دارد و ما نيازي به تصويب قانون جديد نداريم، تنها کاري که بايد صورت گيرد اين است که دولت قانون را اجرا کند که اگر اين طور باشد ديگر دولت نمي‌تواند به 76 ميليون نفر يارانه بدهد و بايد کساني را که واجد شرايط نيستند حذف کند.

وي اضافه کرده: طبق ماده 10 قانون هدفمندي يارانه‌ها دريافت کمک و يارانه‌ منوط به ارائه اطلاعات صحيح است و در صورت احراز عدم صحت اطلاعات ارائه شده دولت مکلف است ضمن جلوگيري از ادامه‌ي پرداخت در خصوص استرداد وجوه پرداختي اقدامات قانوني لازم را به عمل آورد،همچنين اشخاص در صورتي که خود را براي دريافت يارانه و کمک مهم بدانند مي‌توانند اعتراض خود را ارائه کنند، بنابراين نتيجه‌ي عکس اين مصوبه مجلس اين است که يک عده نبايد يارانه بگيرند و محق دريافت يارانه نيستند.

نماينده‌ي مردم رشت در مجلس باز همتاکید کرده: پس ما نيازي به مصوبه جديد نداريم بلکه براي حذف يارانه‌ي دهک‌هاي بالا قانون داريم و دولت بايد قانون را اجرا کند که بر اساس آن همه واجد شرايط دريافت يارانه نيستند. 

به این ترتیب بر اساس گفته های این نماینده 25 ميليون نفر واجد شرايط دريافت يارانه نيستند و باید از لیست یارانه بگیرها حذف شوند.

مصداق ها هم روشن خانه دار ها  و صاحبان خودروهای لوکس نباید یارانه بگیرند.هر چند این اظهارات از نظر منطقی صحیح است اما مجلس هنوز راهکاری برای شناسایی دهک های بالای جامعه و جلوگیری از ضایع شدن حق برخی شهروندان ارائه نداده است.

هنوز ماجرای خوشه بندی های ناموفق و پیامک های حذف یارانه نقدی از یادها نرفته است که هر دو در دولت دهم با شکست مواجه شد.

از سوی دیگر محمود احمدی نژاد که مجری هدفمندی یارانه ها بود در چند نوبت اعلام کرده بودد یارانه حق همه مردم ایران است! هر چند که بارها تلاش خود را برای دسته بندی یارانه بگیرها و حذف عده ای از آنها انجام داد.

در زمان وی اما سازمان هدفمندی اعلام کرده بود که یارانه 10 میلیون نفر حذف خواهد شد که حالابه نظر می رسد این رقم بیشتر شده است.

گفتنی است، بر اساس اخبار  در جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که عصر روز دوشنبه با حضور نمایندگان دولت برگزار شد؛ حذف سه دهک پردرآمد به تصویب رسیده است. این طرح قرار است ابتدا در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شده و سپس در صحن علنی به رای گذاشته شود.

باید منتظر ماند و دید دولت و مجلس چه تصمیمی برای یارانه نقدی خواهند گرفت؟

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

نمایشگاه خودرو داعش با جدیدترین خودروها ! | اخبار داعش, نمایشگاه خودرو, اخبار داعش در عراق, اخبار سوریه, اخبار عراق, اخبار ایران و جهان, اخبار روز جهان

نمایشگاه خودرو داعش با جدیدترین خودروها !

داعش عکس های جالبی از نمایشگاه خودروی خود در شهر رقه منتشر کرد که با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *