خانه / پزشکی / کودک و سلامت / بگذارید فرزندتان گریه کند

بگذارید فرزندتان گریه کند

احساسات کودکان را جدی بگیریم !

عیرضا راد روانشناس در گفتگو با خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران گفت : بررسی ها نشان مي دهند گاهی اوقات به پسران خود اجازه دهید گریه کنند تا تنش های خود را تخلیه سازند.

احساسات کودکان را جدی بگیریم !

کودکان برای رویارویی با فشارها و ناکامی های دوران زندگیشان به حمایت عاطفی چشمگیری نیاز دارند و وقتی بتوانند ناکامی های خود را به روش سالم بیان کنند موجب بهبود آزردگی ها و رشد هوش هیجانی برای تشخیص احساسات واقعیشان می شود.

وی افزود : بزرگسالان بیشتر اوقات کودکان را برای بروز احساسات پرخاشگرانه تنبیه و پیوسته احساسشان را سرکوب می کنند به همین دلیل فرزندان به منظور دستیابی به آرامش یا انتقام گیری به غذا، مواد مخدر یا خشونت گرایش پیدا می یابند تا خود را کمی کنترل کنند.

وی اذعان داشت هرگز فرزندتان را با چوب و سیلی تنبیه نکنید، تنبیه بدنی موجب ایجاد محیطی ترس آور و ناامن می شود و به او آموزش می دهد که خشونت مشکلات را حل می کند و خود کودک نیز همین الگو را یاد خواهد گرفت و همچنین به فرزندتان روش هایی را آموزش دهید که بتواند خودش را تسکین دهد و به آرامش برسد.

وی خاطرنشان کرد: حتی به پسرها نیز اجازه دهید تا گریه کنند گریه به کودک کمک می کند تنش هایش را تخلیه سازد.

درباره ی admin

عاشق یادگیری و آموزش. طراحی خودرو و والیبال و ... ولی زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *