خانه / اخبار / بهای خرما، زولبیا و بامیه اعلام شد

بهای خرما، زولبیا و بامیه اعلام شد

بهای خرما، زولبیا و بامیه اعلام شد

افزایش بیش از 4 برابری قیمت خرما
ایسنا- همزمان با نزدیک شدن به ماه رمضان قیمت کالاهای پرمصرف این روزها با افزایش قابل توجه نسبت به سال گذشته اعلام شد. قیمت مصوب هر کیلو زولبیا و بامیه درجه یک 7000 تومان و درجه دو آن کیلویی 6500 تومان اعلام شد و این در حالی است که سال گذشته قیمت مصوب آن کیلویی 4500 تومان بوده است.
قیمت زولبیا و بامیه همچون دیگر اقلام شیرینی وابسته به قیمت و حجم توزیعی شکر و روغن است، از این رو بنابر افزایش قیمت و کاهش حجم شکر و روغن، کمیسیون فنی تعیین نرخ زولبیا و بامیه قیمت اولیه خود را برای شیرینی به مسوولان تصویب کننده کیلویی 8100 تومان اعلام کرده بودند که در بررسی‌های به عمل آمده این قیمت رد و به قیمت کمتری در حدود 7500 تومان رسید. در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار نیز مقرر شد که معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور 50 هزار تن روغن و شکر توزیع کند که این موضوع باعث شد قیمت مصوب زولبیا و بامیه به کیلویی 7000 تومان کاهش یابد. در این مورد دبیر کل انجمن خرما نیز گفت: خرمایی که سال گذشته کیلویی 2000 تومان از نخلداران خریداری شده است، کیلویی 9000 تومان به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. مسوولان برای سامان دادن به بازار خرما در آستانه ماه رمضان باید با سودجویان و احتکارکنندگان این محصول برخورد و بازار خرما را به بخش خصوصی واگذار کنند.
علی اصغر موسوی تاکید کرد: در صورت واگذاری بازار تولید و مصرف خرما به بخش خصوصی، اتحادیه‌ها تعهد می دهند خرمای ماه رمضان سال آینده را نهایتا کیلویی 4000 تومان به دست مصرف‌کننده برسانند.

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

سایز سینه | مانکن ژاپنی | اخبار جالب | عکس مانکن خارجی | سایت تفریح و سرگرمی

سایز سینه های مانکن ژاپنی باعث آزادی وی از زندان شد !

سایز سینه‌های مانکن ژاپنی باعث آزادی وی از زندان شد ! مدل ژاپنی بخاطر یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *