خانه / پزشکی / تغذیه سالم / تقویت حافظه افراد مسن با خوردن کاکائو Cocoa

تقویت حافظه افراد مسن با خوردن کاکائو Cocoa

Valentines Chocolates
تقویت حافظه افراد مسن با خوردن کاکائو Cocoa

دانشمندان معتقدند که فلاوانوئید، یک آنتی اکسیدان در کاکائو، می تواند در سن شصت سالگی حافظه را بهبود بخشد و حافظه آنها مثل زمان 30 یا 40 سالگی می شود.

بر اساس یک مطالعه جدید کاکائو می تواند از دست دادن حافظه ناشی از افزایش سن کمک کند. مطالعه مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک نشان می دهد که از دست دادن حافظه، یک مشکل شایع در افراد مسن، است که باعث می شود حتی اسم های ساده مانند نام بستگان و یا جایی که کلید خود را گذاشتند بیاد نیاورند که می توان با تغییر غذا خوردن درمان شوند.

این مطالعه شامل 37 داوطلب بین 50 و 69 سال سن، و به دو گروه تقسیم شده است. یک گروه نوشیدنی های روزانه (900 میلی گرم فلاوانوئید نوشیدند، و از سوی دیگر تنها 10 میلی گرم فلاوانوئید در طول روز نوشید. پس از سه ماه، در گروه که فلاوانوئید زیاد تر نوشیده بودند نشانه هایی از سرعت و وضوح الگوهای بصری نشان داد. اسکن قبل و بعد از تست نشان داد که خون بیشتری به این منطقه از هیپوکامپ، که سلول های تازه مغز تولید شده وجود دارد.

شرکت کننده ای که در دهه 60 است، پس از سه ماه حافظه های معمولی مثل شخص 30 یا 40 ساله دارداین تحقیق در مجله آنلاین طبیعت علوم اعصاب منتشر شده، پژوهش نشان می دهد که علاوه بر این کاکائو برای قلب و عروق فواید زیادی دارد. با این حال، کارشناسان می گویند که این بدان معنا نیست که مردم باید بیشتر شکلات بخورند، چرا که محصول که در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفت یک نوشیدنی ساخته شده از دانه های کاکائو بود.

منبع : به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از دکتر سلام
گردآوری و بازنشر » berroz.ir

تقویت حافظه افراد مسن با خوردن کاکائو

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

روزه داری در هنگام بارداری و افزایش بهره هوشی کودک ؟

تاثیر طولانی مدت روزه داری در طول بارداری بر روی شد مغزی جنین هنوز نامشخص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *