حادثه برق گرفتگی دسته جمعی در چالش سطل آب یخ

4 firefighters hurt by electric shock1
حادثه برق گرفتگی دسته جمعی در چالش سطل آب یخ

چند روز پیش در دانشگاه کامبلسویل آمریکا خودروی آتش‌نشانی که قرار بود برای ریختن آب پرفشار به روی دانشجویان مورد استفاده قرار بگیرد، به خطوط برق پرفشار برخورد کرد و 4 آتش‌نشانی که روی نردبان آن بودند، دچار برق‌گرفتگی شدند.حال دو تن از این افراد، وخیم گزارش شده به طوری که سوختگی یکی از آنها 55 درصد اعلام درصد شده است.

خودروی آتش‌نشانی که قرار بود برای ریختن آب پرفشار به روی دانشجویان مورد استفاده قرار بگیرد، به خطوط برق پرفشار برخورد کرد و 4 آتش‌نشانی که روی نردبان آن بودند، دچار برق‌گرفتگی شدند.

حال دو تن از این افراد، وخیم گزارش شده به طوری که سوختگی یکی از آنها 55 درصد اعلام درصد شده است.

4 firefighters hurt by electric shock2
حادثه برق گرفتگی در چالش دسته جمعی آب یخ
4 firefighters hurt by electric shock
حادثه برق گرفتگی در چالش دسته جمعی آب یخ

اين كمپين از چندی پیش و با قصد كمك به بيماران مبتلا به بيماري عصبي اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) و اطلاع‌رساني عمومي درباره اين بيماري بسيار نادر آغاز شد. این بيماري باعث تحلیل بافت عصبی مغز طي مدت زمان طولاني مي‌شود و بيمار مبتلا را ذره ذره به فلج كامل بدني مبتلا مي‌كند آن‌هم در شرايطي كه مغزش بدون هيچ عيب و نقصي به كار خود ادامه مي‌دهد. معروف‌ترين شخص مبتلا به اين بيماري استيفن هاوكينگ است.

حالا اين بيماري ناشناخته و خاص به كمك کوری گرفین جوان آمریکایی ابداع كننده «چالش آب يخ» به مردم جهان معرفي شده است. اين چالش به اين شكل طراحي شده كه در ابتدا فرد به چالش كشيده شده بايد ظرف كمتر از 24 ساعت يك سطل آب يخ را روي سر خودش خالي يا صد دلار به مبتلايان به اين بيماري كمك كند و پس از آن سه نفر ديگر را نيز به اين چالش دعوت كند. به همين خاطر و به ياري شبكه‌هاي اجتماعي اين چالش كه از آمريكا شروع شده بود به سرعت در تمام جهان فراگير شد.

شماری از چهره‌هاي معروف در سراسر جهان اين چالش را پذيرفته و به جز ريختن ظرف آب يخ روي سر خود صد دلار كمك لازم را نيز پرداخت كردند.

منبع : mashreghnews.ir ♦ niksalehi.com

بازنشر » berroz.ir

حادثه برق گرفتگی دسته جمعی در چالش سطل آب یخ

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

پیشنهاد ما به شما

عکس های جالب تبریک روز مادر به شیوه بازیکنان تیم فوتبال آژاکس

بازیکنان تیم فوتبال آژاکس آمستردام، نایب قهرمان فصل جاری لیگ دسته اول فوتبال هلند روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *