خانه / اخبار / 600 میلیون تومان کمکهای مردمی برای دانشگاه محمود احمدی نژاد و شرکایش؟!

600 میلیون تومان کمکهای مردمی برای دانشگاه محمود احمدی نژاد و شرکایش؟!

600 میلیون تومان کمکهای مردمی برای دانشگاه محمود احمدی نژاد و شرکایش؟!

پارسینه-گروه سیاسی: کمتر از یک ماه است که محمود احمدی نژاد دولت را به حسن روحانی تحویل داده است.تحویل دادنی که با حاشیه های بسیاری همراه بود چرا که رییس دولت دهم تا آخرین ساعات کار رسمی خود از عزل و نصب‌ها و ارتقای جایگاه اعضای کابینه دست برنداشت.

در آخرین ساعات عمر دولت دهم هم او طی حکمی مریم مجتهدزاده را به سمت معاون رییس‌جمهور در امور زنان تعیین کرد.

با این وجود تداوم یا عدم تداوم حضور او در عرصه سیاسی سوالی بود که همواره ذهن تحلیلگران را به خودش مشغول می‌کرد تا اینکه خبر صدور مجوز تاسیس دانشگاه ایرانیان منتشر شد. دانشگاهی که شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز تاسیس آن را صادر کرده بود و تاسیس آن قطعی بود.

به این ترتیب محمود احمدی نژاد به دانشگاه باز می گشت اما نه به هر دانشگاهی بلکه به دانشگاهی که خودش تاسیس کرده و هیات موسس و هیات علمی ان را خود تعیین می کند.

رئیس دولت دهم حتی در برنامه‌ای که برای خداحافظی و حلالیت طلبی از مردم در شبکه یک تلویزیون پخش شد دانشگاه را قالب اصلی فعالیت‌های پژوهشی خود دانست و تاکید کرد که پول دانشگاه تازه مجوز گرفته «ایرانیان» از آسمان می‌آید.

وی تاکید کرد: البته من و همکارانم که این دانشگاه را تاسیس کردیم چیزی نداشتیم و به همین دلیل یک ساختمان موقتی از دولت برای این کار گرفتیم.

او همچنین شماره حسابی را برای دریافت کمک‌های مردمی به دانشگاه اعلام کرد که هرکس بنا به خواست و توانمندی‌اش برای تاسیس آن یاری مالی رساند.

شماره حسابی که بعدها در خبرگزاری ها اعلام شد به نام حمید بقایی و شریک است.

با گذشت تنها 20 روز از اعلام شماره حساب مردمی اما حالا یکی از مدیران احمدی نژاد مدعی شده، 600 میلیون تومان کمک مردمی برای دانشگاه احمدی‌نژاد واریز شده است.

وحید شاکری مدیرکل رسانه‌ای نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم با اشاره به کمک‌های مالی مردم به دانشگاه رئیس جمهور پیشین ایران گفته: بنده دو هفته پیش خبر داشتم که 600 میلیون از سوی مردم به حساب دانشگاه ریخته شده است. مردم از 100 هزارتومان تا 2 هزارتومان به دانشگاه احمدی نژاد کمک کرده‌اند.

به این ترتیب امار تازه ای از سوی دولت دهمی ها بعد از نقل مکان آنها از پاستور منتشر شده که معلوم نیست پایه و اساس آن چیست و بر اساس کدام سند، مدیرکل رسانه‌ای نهاد ریاست جمهوری مدعی این رقم کمک های مردمی شده است.

البته ذکر این نکته ضروری است که مردم و کارشناسان اقتصادی و سیاسی در این 8 سال گذشته هرگز دل خوشی از آمارهای دولت دهمی ها نداشته اند و همواره شبهاتی درباره آمارهای اقتصادی و حتی سیاسی ارائه شده توسط آنها وجود داشته که خاطره خوبی در ذهن افکارعمومی بر جای نگذاشته است.

از سوی دیگر در جایی که همه از گرانی و تورم مینالند و مردم همه زیر بار فشارهای اقتصادی هستند، معلوم نیست چگونه تا این حجم کمک های مردمی به حساب حمید بقایی و شریک واریز می شود!

درباره‌ی admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

همچنین ببینید

نمایشگاه خودرو داعش با جدیدترین خودروها ! | اخبار داعش, نمایشگاه خودرو, اخبار داعش در عراق, اخبار سوریه, اخبار عراق, اخبار ایران و جهان, اخبار روز جهان

نمایشگاه خودرو داعش با جدیدترین خودروها !

داعش عکس های جالبی از نمایشگاه خودروی خود در شهر رقه منتشر کرد که با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *